Červenec 2011

Už se sluním, už se cákám

23. července 2011 v 21:19 | Bára Vacková |  Povídám..
Ahoj :) Tak dneska se tu s vámi loučím. Konečně jsem se dočkala dovolené :) Předpřipravila jsem 3 články, možná jeden tam ještě dám, uvidíme. Tak užívejte všichni prázdnin, protože půlka je skoro pryč.. Jinak design, nevím kdy ho stihnu, v srpnu to mám taky celkem nabitý program, takže vůbec netuším kdy.. Dneska mám mimochedem asi rekord článků za posledních x měsíců :D 3 články za den, to se mi nestalo už hodně dlouho!

To by bylo asi všechno ode mě, mějte se tu hezky :)

Bára


Menší přehlídka laků

23. července 2011 v 20:19 | Bára Vacková |  Móda
Když jsem si lakovala zrovna nehty, tak mě napadlo, že bych mohla udělat menší přehlídku laků a ke každému laku napíšu takovou recenzi. Představím tu 10 laků, některé ovšem i stejné značky, ale to snad nevadí.
Začneme těmi, co je mám od jedné značky.

Takže jako první vám představím značku Essence colour & go. Tyto laky mi vyhovují. Jsou levné, mají velký výběr barev, na nehtech nezanechávají stopu. Schnou celkem rychle. Řekla bych, že do 2 minut lak bude tak na 99% zaschlý (záleží na vrstvách laku). Jinak tento lak nedoporučuji nanášet vrstveně. Stačí jedna vrstva, a když jich se víc, lak moc nezasychá, takže když se něčeho dotknete, tak se o to ve většině případů otře.
Cena: 29,90 Kč
Čísla: 39, 38, 15Free lay

23. července 2011 v 13:39 | Bára Vacková |  Designy
Tak, zkoušela jsem dělat design tady na blog, ale nemám moc nápadů, takže to budete ještě muset vydržet s tímhle designem asi do prázdnin. Jinak jdem udělala takoový rychlý lay. Kdyby ho někdo chtěl, napište do komentářů :)


Móda mého šatníku_Wayfarerky

22. července 2011 v 20:29 | Bára Vacková |  Móda
Tak už mám na kontě svoje třetí Wayfarerky :) Včera jsem je dostala od kamaráda, který to všechno objednával. Jsou úžasný, podovný jako jsem měla první, ale na ně jsem si šlápla, takže mám podobný. Posuďte sami! :)
Doufám, že v těhlech brýlích nevypadám jako něco.. Mám troje, a sedí mi zez všech brýlí nejlíp :DZačátek je i začátek konce II.

22. července 2011 v 18:29 | Bára Vacková |  Povídám..
Proč abeceda začíná písmenem A? Proč když se zatáhne, začíná pršet? Proč den začíná, když je noc? Všechno se pojí jen v jedno. Začátek.

Aby něco mohlo začít, je k tomu potřeba něco co ten začátek odstartuje. Abecedu musel někdo vymyslet. Mraky se museli nějak vytvořit. Den musí začít, zatímco noc končí. Jaké by to asi bylo, kdyby se o abecedu nikdo nepokusil, mraky se nikdy nevytvořily a den nikdy neskončil..

Když v životě něco skončí. Bolí to. Je jedno co, cokoliv skončí tak to bolí. Ale vzpomínky nikdy neskončí. Vzpomínky jsou zachovány. Je na tobě, jestli vzpomínky na ty nejhezčí věci a chvíle odejdou i s tebou, nebo jestli budou žít pořád dál. Minulost se nedá vrátit do přítomnosti. Ale vzpomínkami si ji můžeš přiblížit.

I když něco skončí, tak něco nového vzápětí začíná. Začíná další část života. Část, která skončí taky, možná za pár let, možná za chvíli, možná skončí až na konci života, ale můžeš si ji užit tak, jako kdyby nikdy skončit nemusela..


Začátek je i začátek konce

21. července 2011 v 21:19 | Bára Vacková |  Povídám..
Všechno začíná, všechno končí. Začátek je i začátek konce. Začne ti film, seriál, ale začne ti i život, nebo jenom určitá etapa života. Všechno začne nevině. Film začne znělkou. Život začne narozením. Film pokračuje klidnou částí. Život prochází klidným a usměvavým dětstvím. Film je uprostřed, začíná se něco dít. Život se řídí přes pubertu, přes první lásky, první bolesti až pomalu dospělosti. Film je už skoro na konci, je to napínavé. Život je kolem třicítky, první velké finanční obnosy, rodina a ostatní. Život pokračuje až do důchodu, který je zase poklidný. Film tuhle část nezná. Když film končí, následuje to nejhorší na životě. Ten začátek skončil. A začátek je i začátek konce.


Cokoliv začne, tak to taky skončí. Možná hned, možná později. Ale stejně jednou přijde den, který ukončí vše. Vše zlé, dobré. A začne něco nanovo. Nový začátek..


Bouře xOx

13. července 2011 v 21:19 | Bára Vacková |  Povídám..

Bouře.. Co si pod tím představíš? Možná blesky, možná vodu, rozbité okno.. To já nevím. Jen vím, že bouře je vyprovokovaná.
Bouře na obloze je vyprovokovaná vedrem, větrem, deštěm. Bouře ve vztahu je vyprovokovaná nátlakem, lží, podezřívavostí.
Blesky k tomu taky patří. Blesk, který projede oblohou, následný hrom. Blesk, který se nám na obloze zamává a razí si svoji cestu dál. Blesk, který může zničit tisíce a jeden život. To je pouze blesk tam v nebi.
Blesk, který projde domácností. Blesk, který tě může dovést k sebepoškozování, nebo alespoň k pláči. Blesk jsou slova, která ti ubližují. A hrom? Hrom je vztek. Blesk tě uráží, hrom urážky doprovází.
Příroda a lidská bytost k sobě prostě patří. Tak či tak.
Nikdy na bouřku nehleď jen tak bez zájmu. Kteroukoliv. Jakákoliv bouřka provede spoušť. Někdy se uklidí, ale někdy se to prostě nedá. Představ si, kolik domů, kolik zvířat, kolik lidských duší trpí při tom jednom jediném blesku. Při tom blesku, který se zaleskne na obloze i v očích.

Tento článek se zapsal jako 100. za rok 2011 :)

Kratší to nebude..

13. července 2011 v 19:19 | Bára Vacková
Jen krátká zpráva. Nemám nápady na články, ale už se chystám dobu na nails design. Nevím, kdy to stihnu. Tedka asi články moc přidávat nebudu, jedu za kámoškou a pak na dovolenou. Články dám nějaké do zásoby, pokusím se napsat alespon jeden dneska. Jinak jsem od rána až do večera venku. Nic jinýho nejde v tomhle teplu dělat.
Kdybys měl/a nápad na článek, co bys tu rád/a viděl/a napiš do komentářu ;) Budu jen ráda

Just Smile

11. července 2011 v 22:19 | Bára Vacková |  Photos
Ahoj :) zdravím vás z krásného večera, ze kterého jsem přišla tak akorát vymrzlá. Přikkádám fotku, článek bude snad zítra, ale nějak nemám nápady. Kdyžtak si řekněte o nějaký článek. Jinak chystám nails design, ale netuším kdy to stihnu. Tak tedka už ta fotka ↓

Měsíc a skvrny

7. července 2011 v 19:39 | Bára Vacková
Byl večer, 6. červenec. Venku bylo teplo, na nebi se vznášel měsíc. Měsíc svítil nad paneláky. Fotit ze zahrady nešlo, nebyl vidět. Z okna večer fotím měsíc, dobré snímky až na desátý pokus. Měsíc je úžasný! Jen se sami podívejte ;) ↓

Co by vás napadlo při tomhle pohledu. Mě hodně věcí, hezých i nehezkých. Budoucích i minulých.. Všechno, o čem rádi přemýšlíte.. Měsíc je magie, je, byl a vždycky bude :)


Holiday full of music

6. července 2011 v 20:29 | Bára Vacková |  Ostatní
Začali prázdniny. Bez hudby by to nebylo ono. Takže semka dávám pár kousků, který rozhodně stojí za poslechnutí :)
Jinak dneska je snad první den co je hezky, perfektní. Takže při příležitosti sluníčka jsem si šla zaběhat. Tak snad se ti budou písničky líbit ;)

Ty a já, já a ty xx

4. července 2011 v 21:19 | Bára Vacková |  Povídám..

Kdo jsi ty? Kdo jsem já?
Ty jsi ty. Já jsem já.
Ale někdy v životě se může stát, že člověk potká někoho.. Někoho nezapomenutelnýho. Někoho se kterým čas utíká rychlostí větru. Někoho s kým seš svá. Ten někdo v tobě probudí něco, co normálně s někým jinym nejde zažít. Ten, se kterým začátky i konce jsou hezký. Po pár procházkách, po pár týdnech, měsících, letech si možná uvědomíš, že to není jen někdo koho potkáváš denně jako kamaráda. Je něco víc. Přijde první společná procházka, první společná pusa, první pohlazení po rukou. První společné blbnutí, první představení mezi kamarády. První narážky, první pochvaly. Až po první hezká slova, při kterých se ti úsměv roztáhne až k prasknutí.
Může to pokračovat, ale hlavní je to, že
Ty jsem já a Já jsem ty :)


Móda mého šatníku_Proužkované tričko

2. července 2011 v 14:49 | Bára Vacková |  Móda
Máme tu zase módu z mého šatníku. Vybrala jsem si tričko. Je hrozně příjemné. Koupila jsem ho včera a hnedka jsem ho měla včera na oslavě. Určitě nelituji toho že mám tričko za 400. Je totiž úplně úžasné!! :)