Září 2011

Úsměv se obrací a nejde zpět

30. září 2011 v 21:29 | Bára Vacková |  Povídám..
"Někdy bych pro úsměv udělala cokoliv.."

Není to zrovan jednoduché období, kamarádka, kluci.. Bordel v hlavě. Něvědět coby. Znáte ten pocit? Nejdřív je všechno v pořádku a pak se udělá jedna chyba a milion věci jde ke dnu. Kompletně, všechno. Dřív, když to bylo všechno v pohodě, jsem se mohla smát i když jsem smrkala, nebo kýchala. Teďka se usmát už ani nemužu. Nejde to. Nevím co mám dělat, bojím se co bude dál..

Nezahazuj tílka na dno skříně!

30. září 2011 v 21:09 | Bára Vacková |  Móda

Neznamená, že když skončilo léto, že se tílka schovají na dno skříně a uvidí světlo až zase na začátku léta. Pro mě tílka fungují celoročně!

Když začne září, hodně lidí má ve zvyku tílka a letní oblečení zahodit na dno skříně a čekat, než je znovu obléknou, na další letní paprsky. Tílka jsou pro mě jasným bodem jedna v zimě, i v létě! Nejsem zastáncem triček s dlouhými rukávy. Proto také žádné nevlastním. Jé, pardon, ano mám jedno, na lyže. Vážně, trička s dlouhými rukávy, to jde mimo mě.

I když je třeba v zimě na tílko zima, rozhodně jde skombinovat se spoustou věcí, takže to je třeba něco jako tričko, či i teplejší tričko. Nejlepší je na tílkách jejich barevnost. Různé barvy, bez potisků, oživí to každý den. Trička jsou spíše méně nápadná, ale rozhodně by se v šatníku každé z vás našlo nějaké zářivé tričko. Ovšem, tílka jsou barevnější více.

Dají se kombinovat různě. Proto tu mám pro tebe hned několik tipů.Jak se válí v moři, tak i na zahradě

29. září 2011 v 19:59 | Bára Vacková |  Photos
Leží si to tam želva a kouká do neznáma.. Dnes krásnej den, čtení na zahradě za přítomnosti sluníčka. Zítra pátek, takže pohoda. Dneska snad už ten slibovaný článek napíšu (dopíšu) a můžete se těšit. Ve středu na mě už čeká Francie, těším se tam jako malá, foťák se těší semnou :)Naprosto a ne-málo

28. září 2011 v 20:49 | Bára Vacková |  Povídám..
"V životě řešíme jenom věci, které jsou pak z pohledu špatných dnů, naprosto bezvýznamné"

Celý den pryč, celý den aktivita. Po tréninku, výletu na kolech a procházce opravdu dnes článek psát nebudu. Není mi teďka také zrovna do smíchu. Učení na mne čeká, úkoly to samé a postel je už nedočkavá. Článek snad stihnu zítra, třeba bude konečně čas. Moji náladu můžete posoudit z dalších vět.
Říká se, že leukémii je nejlepší rakovina(že se dá se nejlépe vyléčit). Mě už vzala dvě kamarádky..
Dobrou ^^

Víš, nevíš.. Potvrzeno

27. září 2011 v 21:19 | Bára Vacková |  Povídám..
Ahoj, po zumbě a zítra by se tu možná našel článek :) Schválně, dám semka fotku, a jestli uhodnete o čem článek bude. Dnešní den je přežit, jupí. Tedka už jenom zítra vyspávat a ven. Dávám semka teda tu fotku, poznáte o jaký článek se bude jednat? Jednoduší otázka nemůže být :D Dnad to stihnu napsat do zítřka. Mimochodem, co plánujete na zítřejší volný den?Blesk, spoušť

25. září 2011 v 21:09 | Bára Vacková |  Photos
Dnešní den, slunečno. Jen chytnout foťák a stisknout spoušť. Fotky jsou foceny na zahradě. Bohužel, více jsem jich nestihla- foťáku se už nelíbila zelená baterka, tak přepl na červenou a nakonec ukončil svoji aktivitu. Fotila bych pořád, ale jenom není co, nebo koho :) Co říkám dnes? A co i zítra?- K životu by mě postačila postel, hroznové víno a kukuřičné lupínky ^^Z druhé ruky

25. září 2011 v 12:49 | Bára Vacková |  Ostatní
Tak, konečně další povzbudivá zpráva pro blog. Našla jsem nového člověka, který byl ochoten spolupracovat se mnou jako galerie. Pokud nechápete, tak někoho kdo nafotil nádnerné fotky a já je budu používat ke článkům. Jednu fotografku už můžete znát - Lucii Urban. Mohli jste se setkat už s několika fotografiemi např. u článků Nejtěžší je pracovat na sobě, Tmavá nálada a Barevný a černobílý život. Teďka tu máme na spolupráci muže, tedy fotografa. Jeho fotky jsou velice hezké. Jeho jméno je Martin Stokláska. Doufám, že se ti budou jeho fotky líbit tak jako mě :) Na kluka umí fotit opravdu výborně! Jinak kdyby někdo měl chuť se také připojit. Ozvěte se :)


Pouze rány smečí..

23. září 2011 v 21:29 | Bára Vacková |  Povídám..

"Everything is about to change
We face tomorrow as we say goodbye to yesterday
A chapter ending but the stories only just begun"

V okolí slyším hlasy, uvnitř těla slyším pláč a v hlavě neslyším nic. Tam je prázdno, ticho.. Je to jak když spíš. V hlavě ticho, odehrávají se pouze černobílé sny. Když se probudím, když začne nový den, mám pocity jako kdybych byla jen nějaká muška na květině. Myšlenky mě plují hlavou, nedojdou však do úst a ústa nedokáží vyslovit, co se přesně děje. Pání, v hlavě už není prázdno.. Jsou tam dokonce myšlenky! Ale ticho nepomíjí. Ozívá se jenom bouchání míče na tréninku o zeď či rány smečí. Když pomine trénink, je tam ticho, znova jenom ticho. Snažím se tam probudit nějakej život. Nějakou barvu. Ale zatím se to nedaří. Hlava už nejen plná myšlenek, ale zmatků i trápení..


Say Ladadadada

21. září 2011 v 20:50 | Bára Vacková |  Povídám..
Náplní dne už je jenom hudba. Ve škole sedět v lavici a jenom přemýšlet a pořád dokola si ty písničky promítat. S písničkama krásný věci co byli. A doufat v to, že ještě budou. Přemýšlet o tom, kdy pujde spát, přemýšlet o tom co bude zítra.. Co bude za týden, za měsíc. Simple plan zní v mé hlavě celý den, bez přestávky. Jsou tam pořád. Stala se spousta věcí, spousta věcí za poslední rok a půl. Staly se věci strašný, co tě dohnaly až k nejvyššímu stupni pláči. Staly se věci krásný, které ti na tváři vykouzlili úsměv.

"I remember where we first kissed
How I didn't wanna leave your lips"


Nejtěžší je pracovat na sobě

19. září 2011 v 20:49 | Bára Vacková |  Povídám..

Nejtěžší je pracovat na sobě

"Jsem tlustý, jak mám zhubnout?" Zeptá se tě někdo. Nejjednodušší odpověď na to bude asi ta, že mu odpovíme, ať tolik nejí, stanový si svůj jídelníček, který bude dodržovat a začne sportovat. Ale ono to tak jednoduché není.
Vždy, než začneme radit z patra, jako například, "Jak mám přestat brát peníze potají rodičům?" a my bez rozmyslů odpovíme typem: "Tak to nedělej", si nejdříve zkuste představit, jaký by to byl pro vás těžký úkol jen tak z ničeho nic přestat hodně jíst a začít sportovat? Překonat závislost kradení peněz, kouření..? Asi by to pro tebe nebylo moc jednoduchý. A ono to není jednoduchý pro nikoho. Proto vždy odpovídej s rozmyslem na tyto otázky. Nedovedeš si představit, jak těžké je to pro daného člověka, který se ti s problémem svěřil.


Odchází a přichází

18. září 2011 v 20:50 | Bára Vacková |  Povídám..

Víkend odchází, únava přichází. Jako vždy, v pondělí do školy se mi nechce. Nejradši bych se ráno zahrabala do peřin jako ježek a spala dál.. Vždycky když odcházím, závidím naší kočce, že si v klidu chrupčí v pelíšku, klidně celý den.
Nápad na článek stále nenacházím. Mám teda jeden načatý, ale nevím jak dál. Uvidíme jestli dneska neco vyplodím. Nebudu to zbytečně dneska dlouho protahovat. Mějte se, přežijte další týden školy a dobrou noc ^^

Around a civilization XX

17. září 2011 v 21:20 | Bára Vacková |  Photos
Dneska jsem udělala na kole takový okruh. Minule, když jsme tamtudy jela, byly to úžasné pohledy na krajinu. Jela jsem to teda dnes i vyfotit, ale minule byl pohled úplně úžasnej, protože už zapadalo slunce. Dneska jsem jela hned poobědě, ale alespoň uvidíte fotky krajiny, kde jsem zatím strávila celý život :)

Příští téma bych zkusila nafotit Looking for civilization. Kdybych to měla vysvětlit, tak by to byla krajina se záběrem na lidi. Uvidíme jestli se to někdy podaří.

Taky se omlouvám, že tu poslední dobou jsou jenom samé fotky, ale tedka jsem žádné články nestihla napsat. Pokusím se alespoň za dnešní večer jeden napsat. Uvidíme jak budu stíhat.
Jinak doufám, že se fotky líbí :)Angels to fly..

16. září 2011 v 21:29 | Bára Vacková |  Photos
Angels to fly..

Jednoho hezkého dne, jsem vytáhla foťák a koukám, že obloha, která byla úplně modrá, bez mráčků. A najednou se přižene mrak, velkej.. A z něj se spustí chlad, déšť.. A nakonec bouřka.
Doufám, že se fotky líbí, zítra se pokusím o nějaký článek. Pokud máte nějaký nápady na články, piště. Pokusím se vám vyhovět.Tester- Juicy Moisture, Avon

15. září 2011 v 21:09 | Bára Vacková |  Tester
Avon Juicy Moisture, sada 3. výrobků
Sprchový gel, tělový krém a tělový sprej
Cena: 149Kč

Tahle sada úžasně voní. Všechny 3 výrobky. Koupila jsem si jí na začátku školního roku a rozhodně nelituju. Tělový krém je úžasný, sprej taky a sprcháč snad již brzy vyzkouším. Opravdu vůně melounu. Rozhodně doporučuju, snad ani není co vytknout :)On the wall

14. září 2011 v 20:59 | Bára Vacková |  Photos

Á, tak dneska to vypadá na večer plný úkolů. Dneska jsem nafotila pouze jednu fotku, neměla jsem moc času, ale aslespoňje tu po dlouhé době zase nějaká. Je to taková rychlá fotka, takže nic moc. A tedka zase mizím na naše krásný úkoly, mějte se tu.. Brou ^^


Droga, která se nedá překonat

13. září 2011 v 20:10 | Bára Vacková |  Photos
Jo droga, focení oblohy.. Dneska, když jsem jela na kole, prostě tam je tak úžasná krajina. O víkendu, pokud bude hezky tam vyrazím znova a nafotím snad miliony fotek :) Jinak tedka se budete muset spokojit pouze s večerními fotkami. Byli červánky, překrývané černými mráčky. Připomíná mi to něco jako kdyby něco špatného provedl ten nejhodnější člověk na zemi.. Co vám :)
Jinak mám připravené ještě jednu várku fotek, můžete čekat jeden Tester, a nějaký články (asi na barevnost života).. Ještě uvidíme, jak budu stíhat, tedka mizím, mějte se tu ^^Nechci na Matfyz, čísla a písmena útočí..

12. září 2011 v 20:19 | Bára Vacková |  Povídám..
Čáu, takže dneska mě nezbývá nic jiného než sednou k učení a učit se. Mat a Fy. Je to vesměs lehké, ale je toho bohužel hodně. Takže projít si takovejch 20 stránek v sešitě s příklady by mi dneska neměl dělat problém. Dřív jsme počítaly s čísly, dneska se matice počítá s písmeny. Krása co? Asi si pujdu koupit rohlík za x2 + y.
Nevadí mi to v hodinách, ale opravdu mě nebaví se to učit doma. Je toho až nad hlavu, jenom stránky s příklady, s grafy.. Nic jiného se v tom sešitě nenajde. Jen krátce a hned zase k oblíbenému učení..


Žvýkačkové nebe

11. září 2011 v 21:09 | Bára Vacková |  Povídám..

Tohle není jak naše Orbitky. Ani Winterfresh.. Tohle jsou pravé Řecké, neodolatelně dobré žvýkačky! Když jsme byli v Řecku, nemohla jsem si je nekoupit. Byli ale poměrně drahé. Ale rozhodně nelituju za ten nákup. Jako první jsem vzala Mega Mystery - ty s otazníkem. Hned mě zaujaly. Jinak všechny úžasně voněly a chutnají naprosto výborně! K mému překvapení kamarádka, která tedka byla také v Řecku mi dovezla ty s otazníkem. Tak aspoň se nemusím bát, že budou rychle vypotřebovány :) Všechny 4 příchutě jsou výborné, nejméně mě chutnají ty poslední, jsou podobné našim růžovým orbitkám. Ale myslím, že by možná byli i v prodeji na internetu, rozhodně se koukněte, stojí to za to!


Oční líčení dle Rihanny

10. září 2011 v 21:29 | Bára Vacková |  Líčení
Připravila jsem si pro vás líčení, tentokrát podle líčení Rihanny. Zkoušela jsem se ho co nejvíce napodobit, vypadá opravdu moc hezky. Můžete to mít jemnější, ale i více tmavší, to jak byste chtěli. Přikládám k tomu i návod a opravdu se mi tohle líčení líbí :)

1. Nanes si na obličej krém, který ti pokožku zhydratuje a nanes ho i na víčka.
2. Poté nanes pudr či make up podle potřeby.
3. Aplikuj tužku na spodní i vrchní část víček (zevnitř).
4. Nanes tužku/tekuté linky těsně nad vrchní řasy. Dávej pozor, abys tam neměla mezery, nevypadá to pak dobře.
5. Vezmi si světlé stíny a natři je na víčka, měla bys je zesvětlovat až dostracena k obočí.
6. Pak ke konci víček nanes světle fialové stíny, a roztírej také až doztracena. Nenanášej je až moc daleko, protože by to pak celkový dojem kazilo, nanášej je pouze kousek za oční víčko.
7. Aplikuj pod spodní linku modré stíny, a pak je štětečkem malinko rozmazej. Na konci víčka modrý stín navázej s lehce fialovým.
8. Použij řasenku a je to! :)

PS: Vrchní stín by mohl být více do bílé barvy, ale bohužel jsem po ruce neměla žádný, tak jsem ho nahradila pouze světlým. Jinak modrá barva je více výraznější než na fotkách(foták vše nevyfotí ;))Z firmy Urban

9. září 2011 v 21:10 | Bára Vacková |  Povídám..
Tak, jak jste si mohli všimnout, na blogu se objevilo už pár fotek, které jsem já nefotila (třeba v článcích Tmavá nálada a černobílý a barevný život). Jsou to fotky od Lucie Urban. Krásně fotí a svojila mi, že její fotky můžu umýstovat ke svým článkům. Moc jí za to děkuji, protože fotky jsou naprosto úžasné, nemyslíte? :)