Říjen 2011

A další tílka přibývají

30. října 2011 v 11:30 | Bára Vacková |  Móda
Vím, tedka už tu jeden kousek z mého šatníku byl, ale tedka zatím jiný nápad nemám. Zkusila bych napsat článek, uvidíme jak to stihnu. A jestli budu mít náladu. Tedka už k obsahu článku. Když jsme byli včera v Pardubicích v Afi, upoutali mě pěkná tílka za nízkou cenu. Výborně mi seděli, takže jsem je bez rozmyslů vzala :) Sice mám tílek dost, ale rozhodně to byla dobrá koupě!

Obchod: House
Cena: 99Kč
Barvy: tmavě modrá, šedá a pomerančová
Dodatek: Chtěla jsem si vzít i to pomerančové tílko, ale to se mi na mě pak moc nelíbilo, proto jsem vzala jenom tto dvě tílka za skvělích 198korun za obě.Blbost,slzy

28. října 2011 v 21:49 | Bára Vacková |  Povídám..
Sedět se slzama v očí není nic úžasnýho. To ví každý. Ale když si vezmete že ty slzy tam jsou vlastně kvuli vaší blbosti! Jsem blbá, blbá, blbá!!!! Tohle jsem nikdy neměla dělat. A teďka to dopadá takhle. Sakra, sakra..


Ťapky, které za mě chodí sem a tam

28. října 2011 v 21:09 | Bára Vacková |  Móda
Tak co jak se vede? Dnes a včera jsem se nacházela v Kutné hoře. Rozepíšu se více asi až zítra, protože dneska se mi do toho nějak nechce. Dneska jenom krátce. Jsem celkem unavená, zítra se vrhám na učení. Bohužel už mi prázdniny končí a škola zase začíná. Zítra bych snad stihla jeden módní článek a další nějaký psací. Tak a tedka už na obsah tohoto článku. Jelikož jsem byla ve středu na celodenních nákupech, představím vám tady první část. POstupem času semka dodám fotky všech úlovků. Tak tedy. Boty, mě se osobně moc líběj. Máma mi je zkritizovala, že jsou příšerné, ale já si je stejně koupila :)

Obchod: Deichmann
Cena: 199Kč (z 599Kč)
Velikost: 36
Značka: Victory
Dodatek: Poslední pár(Olympie Brno)

O nic: Boty mají vnitřní a vnější pošití. Vnitřní část tvoří modře kostičkovaná látka, která ovšem není moc vidět. Vnější vrstva je tipu umělé sintetické kůže. Zavázat se dají na bližší či vzdálenější dírky. Mě zaujaly na první pohled. Byly mi pohodlné, takže jsem neváhala. A teď mohu říci, že jsem neprohloupila, protože i po celodenním chození (i v podzemí) jsou stále pohodlné :)Kam to bude? Dolů prosím

26. října 2011 v 21:10 | Bára Vacková |  Povídám..


Aloha. Konečně jsem doma. Dnešní den v Brně byl jedním slovem vyčerpávající! Hnedka ráno jsme s mamkou nasedly do vlaku a vyrazily směr Brno. Jako první zastávka byla Vaňkovka a pak autobusem do Olympie. První dvě hodiny bylo věnováno pouze projitím obchodů, pak oběd a nakonec koupě věcí. Největší radost mám z nového kabátu. Já a kabát? Nikdy mi to nešlo k sobě, ale tenhle je úžasný. Taky byl drahý, ale i mamce se líbil tak tedy schválila. Druhou věc, co jsem si odnesla z Olympie je tričko z CA, které brzy dám do Oblečení podle mě. A třetím bodem jsou boty. Ve Vaňkovce mě uchvátily hned na první pohled. Podívám se na cenu, zlevněno --> 99Kč, beru jednoznačně! Dorazím k pokladně, boty začnou nehorázně pípat, prodavačka mi oznámí, že mi je nemůže prodat, to mě dost naštvalo. Tak hezký boty za tak málo. Nedala jsem se ale odradit a v Olympii jsem je v Deichmannovi uviděla také, sice byly o stovku dražší, ale mě se hrozně líbili. Takže jsem si je vzala. A není náhoda že v obouch obchodních domech měli jenom jedno číslo a poslední pár. Děkuji za velikost nohy 36! Miluju své malé nožky :) Poslední úlovek byla mikina z CA, kterou dostanu bohužel až k svátku. Dneska už končím, zítra jedeme na výlet, takže žádný článek nečekejte. Vrátím se v pátek večer. Dobrou (s bolavými nožkami)


Co dělat na podzim?

25. října 2011 v 20:39 | Bára Vacková |  Povídám..
(foto- Heřman Řízek)
Sedíš doma, venku je minimálně zataženo, nebo prší. Nudíš se u počítače a nevíš, co by. Je podzim, ano. Přišly sem první chladné dny, ale proč být zalezlá doma?

Podzim ti nabízí mnoho nabídek na různé akce. Nejsou to jenom akce ve větších městech, ale můžeš si zvednou náladu například i nějakým sportem. Rozhodně teplo v téhle době uvítáš a ráda pro své tělo něco uděláš.


Děti mladé sedmdesátky (buttons)

24. října 2011 v 20:49 | Bára Vacková |  Placky
Konečně! Konečně jsem se dočkala! Už asi rok jsem to měla v plánu a konečně se to uskutečnilo. Jak někteří z vás víte, mám sbírku placek. Tedka už jich mám kolem sedmdesáti :) Dneska mi totiž přibylo 9 placek z HF shopu. Kamarád si objednával nějaký oblečení a měl na to 40% slevu, tak jsem neváhala a skočila po nabídce. A dneska se mi dostali placky do rukou. Přidávám fotky, a kdybyste někdo měl také zájem tak tady. Jsem na plackyúplně ujetá, proto jsem po nich bez váhání natáhla ruku :) Jaká se vám líbí nejvíce?Dole a nahoře

23. října 2011 v 20:49 | Bára Vacková |  Povídám..
"Je to jak když foukneš do pampelišky, rozlétnou se semínka a zpátky se nevrátí.. Tady se bohužel nefouká do pampelišky, ale někdo fouká do lidských životů.. "

Poslední dobou mizí kolem nás známí lidé poněkud hodně. Zvláště v tomto okresu. Minulý rok odešla spolužáčka Áďa, další týden nato kamarádce a kamarádovi táta. Pak spolupracovním mojí mamky. Chvíli bylo ticho. Ale pak to ticho prolomila dívka, která se oběsila v lese. Pak 3 zabité děti vlastní mámou. Další moje kamarádka z volejbalu. A nakonec sobotní autonehoda se dvěmi 16ti letými dívkami a jedním 19ti letým chlapcem, kteří už bohužel odešli z tohohle světa taky..

Vím, ve světě se to děje každý den. Lidé to neřeší, ale až se stane doopravdy něco jejim blízkým, uvědomí si tu bolest, tu ztrátu toho blízkého. A to prožívají lidé každou sekundu na světě. Bohužel.. Bolí to hodně, když přijdete o někoho koho znáte dobře. Už je na tomhle světě bolesti příliš. Ale nic s tím nejde udělat. Jednou takhle dopadne každý, je to životní cyklus, který se nedá změnit.. Jednoho to potká dříve, druhého později. Bohužel..Využij nehty jako doplněk i učební pomůcku!

22. října 2011 v 21:19 | Bára Vacková |  Nails design
Netušíš, jak ozdobit své nehty? Jestli pouze barevným lakem, nebo nějakou nálepkou na nehty? Pokud jsi s nápady na dně, jak udělat své ruce zajímavé, někdy i výhodnou součástí školního života, třeba ti tu zde padne něco do oka.

Jako první přicházejí na řadu nehty s praskajícím lakem. Je to asi nejjednodušší a nejefektivnější způsob jak zvýraznit své drápky. Není na tom nic těžkého, i když se na první podle může zdát, že za tím byla spousta práce. Ale opak je pravdou. Na tyto skvělé nehtíky stačí mít po ruce pouze bílý (spodní) lak, vrchní (průhledný) a nakonec lak, který způsobuje právě toto praskání. K rozpraskání ti pomůže lak Golden Rose- Graffity nail art, který koupíš za 49 korun v drogerii.

A jak docílit tohoto vzhledu? Nejdříve musíte nanést spodní vrstvu (bílou) poté vrstvu praskajícího laku a nakonec průhledný, vrchní nátěr, protože lak Golden Rose- Graffity nail art je matný.

Nevěřila jsem, že to opravdu bude fungovat. Jen mi běželo hlavou: Jé, další lak, který na obalu vypadá krásně a pak z toho vyjde jako propadák. Ale musím říci, že jsem byla s výsledkem doslova ohromena! Všichni mi nehty moc chválejí, protože to vypadá skutečně moc dobře


Další nails design nese název: Naznač směr
Tento design je opravdu jednoduchý, ale efektivní. Stačí pouze tmavý podkladový lak a poté světlým lakem nakreslit šipky v různých směrech.


A co bude dál?

21. října 2011 v 21:19 | Bára Vacková |  Povídám..
Ahoj,zdravím vás po tréniku. Dneska to vidím an nějakej film a postel. Jinak tedka píši článek, bude zaměřený na nails design! Budou tam 3 nails designy, z toho jeden jste již zde mohli vidět a dva jsou nové. Přes prázdniny se pokusím napsat tak 3 plnohodnotné články, kterýma bych pak blog po určitou dobu zásobovala. Konečně jsem se dočkala toho, že náš gympl má prázdniny už do pondělka a ostatní jdou ještě do školy. Konečně! Vždy, když ostatní měli řiditelská volna, my šli do školy. A teď jsme si to vybraly na 9ti denním volnu :) Tak pro dnešek vše a ještě tu máme jednu fotku z Francie, moderní čtvrť La Defense :) Pořád nemohu uvěřit, že jsem tam byla!Používej tužku až do konce!

20. října 2011 v 20:59 | Bára Vacková |  Povídám..
Dneska jsem strávila asi hodinu psaním úvahy do češtiny. Myslím, že by jste si to mohli přečíst a říci, jestli je to dobré, nebo prostě váš názor. Zkusila jsem do děje zapojit člověka, přírodu, techniku a tužky. Snad se bude líbit. Jinak mimo tento článek mám pro vás nail design, udělám z nich takový větší článek a celé to pošlu na krásná.cz. Takže některé designy jež uvidíte, jste tu už mohli zahlédnout. Tak a tedka už článek :)

Používej tužku až do konce!

Na člověku se tenhle pojem popisuje špatně. Víte proč? Každý se potýká s vymoženostmi a každý udělá denně několik věcí, které značně mohou poškozovat přírodu. Ale většina z nás si toho bohužel moc nevšímá. Využijeme a přirovnáme si náš život k něčemu obyčejnému, co má po ruce asi každý.

Tužka, sama je vyrobena z přírody, dá se říct. Tužkový průmysl tak za rok spotřebuje méně než 300 tisíc stromů. Celkem zanedbatelné číslo oproti rychlosti, kterou mizí deštné pralesy. Ale máme základní bod- tužka, která je vyrobena z přírody.Nechtěj znát

19. října 2011 v 20:59 | Bára Vacková |  Povídám..
"Něchtěj mě poznat, nechtěj mě znát, jen si semnou pojd užívat"

Omlouvám se, ale žádný články ted nečekejte. Alespoň ne do konce týdne, než začnou prázdniny. Dneska na mě čeká fyzika, takže se s chutí hned na to znova vrhnu. Snad se tu nějaký článek během víkendu objeví. Doufejte.. Jinak teď se odeberu už k milované fyzice a k sušenkám Bebe. Mějte se :)


Móda mého šatníku_Shit tričko

17. října 2011 v 21:09 | Bára Vacková |  Móda
Dnes jsem si pro vás připravila znovu nějaký kousek z mého šatníku. Je to tričko s úžasným nápisem OH SHIT IT'S MONDAY! Nápis je nádherně zářivě zelený. A tričko má bezpochybně vynikající nápis. Tohle tričko si moc chválím, protože v pondělí ráno nemusím dumat co na sebe, stačí na sebe natáhnout tohle a je po starostech!

Obchod: New Yorker
Cena: 269 Kč
Barvy: Červená,šedá,tato a ještě asi jednaObčas se to může

16. října 2011 v 21:09 | Bára Vacková |  Photos
Dnešek byl naprosto vyčerpávající! Po výhře 3:0 a 3:1 jsem padla do posteel a chupkala. Jinak zahrála jsem si pěkně, ale byla jsem pak dost unavená. Pomyšlení že je zítra škola.. Brr! Jinak aby to tu bylo pestřejší, tak semka přidávám fotky vynikajících bonbonu, které jsme s kamarádkou ukořistily včera. Opravdu doporučuji!! Bohužel, všechny bonbony, které byly v tomto balíčku se mi vyfotit nepodařilo, protože předčasně skončily v mém žaludku :) Chceš vědět co se v sáčku skrývalo dneska? A pár dalších bonbonu tam ještě bylo, ale na fotkách to vypadalo dost divně. Obsah sáčku čítal asi 7 druhů dnes a včera asi 10druhů ↓Snědla bych je

15. října 2011 v 21:29 | Bára Vacková |  Povídám..
Tak se loučím, bohužel, téma nevymyšleno. Třeba mě něco napadne ve spánku. Zítra držte palce na zápas, ať se nám daří. Jinak doporučuji stránku pro knížky(bookfan.eu), označuješ knihy, které jsi přečetla a zároveň zaškrtáváš ty, co chceš číst. Takhle alespoň nemusíš myslet na název knížky, pouze se stačí podívat na stránku a hnedka víš, co chceš číst dalšího. Dobrou :) Ty šaty jsou nádherný! Takový mít, tak bych se zbláznila radostí


Nehty, po kterých se uslintáš!

15. října 2011 v 20:49 | Bára Vacková |  Povídám..
Ahoj! Prohlašuji večerní hlášení o tom, že dnešek byl unavující. Volejbal(moje dorga)a pak má milovaná kamarádka. Teďka jím dobré Pomelo a koukám na seriál. Chtěla bych napsat nějaký lepší článek, zároveň na Krásná.cz, ale nenapadá mě nic dobrého. Snad mě něco napadne a dnes večer to sepíšu. Zítra mne čeká další zápas, s Olomoucí. Jsem zvědává, jak si zahrajeme. Zatím, pak se ještě možná ozvu ;)

Mám tu pro vás pár úžasných nehtů :) Oba dva designy jsem zkoušela, první dopadl celkem dobře, mám to i nafocené, ale uvidím, jak to bude vypadat v počítači. Druhý moc dobře nedopadl, protože jsem neměla správné barvy..Nebe jako z pohádky

15. října 2011 v 15:29 | Bára Vacková |  Photos
Mezi chladným čtvrtečním odpolednem a studeným večerem prosvitlo mezi mraky slunce. Vykoulilo to nádherné obrysy a stíny. Neodolala jsem nevzít foťák. Copak vy byste to dokázali? Jinak poslední fotka je trošku mimo, ale chtěla jsem vám ukázat, co jsem přivezla kamarádce z Francie. Miluje takovéhle ulítlé obrázky.
Před chvilkou jsem přišla ze zápasu, dobře jsem si zahrála. A zítra mě čeká další kolo. Zanedlouho vyrazím s kamarádkou na horké maliny(♥). Večer se ozvu, čekejte nějaký článek! :)Globalizace a já?

13. října 2011 v 18:09 | Bára Vacková |  Povídám..

Globalizace, globalizase, globalizace. Vůbec nevím, o čem se hovoří. Zmateně a znuděně koukám dopředu na tabuli, kde se míhají odstavce písma. Učitelovi se otevírá pusa a máchá rukama. Sem tam se zasměje. Pište si jenom to, co chápete. Ah, tak to abych si nenapsala nic. Asi takhle probíhá naše hodina zeměpisu. Učitel mluví, my sedíme a nechápeme ani jednu větu z celé hodiny. Nejenom, že máme zadány práce na odborné texty, ale vyučující čerpá z internetu. Celá hodina rozepsaná do jednotlivých bodů. Řekněte mi, co bychom dělali v té hodině, kdyby ta stránka nebyla. Pochybuju, že by on sám něco takového vymyslel. Hodina skončí, zvonek zvoní. Aspoň povzbudivá zpráva, ale ta horší je, že odpoledne si ten svůj krásně popsaný sešit musím otevřít a co udělat? Učit se, ano. Nejkrásnější a nejzábavnější věc je, se učit něco, čemu vůbec nerozumíte..


Sem a tam

11. října 2011 v 21:29 | Bára Vacková |  Povídám..
Ahoj, jen malá návštěva blogu. Přihazuji pár úžasných fotografiíí. V blízké době čekejte nails design a nějaký delší článek. Omluvte mě, ale čeká na mne knížka a postel. Brou noc ^^Milovaná Paříž, Francie

10. října 2011 v 20:30 | Bára Vacková |  Photos
Paříž je ták nádherná! Nejkrásnější město, kde jsem kdy byla. Čistá, moderní a historická, všechno dohromady. Prostě nádherná. Je to hodně velký rozdíl porovnat moje město s Paříží a s celou Francií. Rozhodně by u mě vyhrála druhá možnost. Proto se tam chci v budoucnu alespoň ještě jednou podívat. Kdybych měla někomu doporučit nějaký výlet do zahraničí, rozhodně na prvním místě by byla Paříž.

První den obsahoval Remeš- katedrála, vinné sklepy Pommery, kde se nachází v tuhle chvíli 20 milionů lahví Šampaňkého. Následovala cesta do Paříže a tam katedrála Notre-Dame a tam až na věž a rozhled na Paříž. Další cíl bylo centrum Pompidou. To je teda moderní stavba. No prostě ty trubky všude tam- hrůza.

Druhý den jsme začali projitím čtvrti La Defense(úžasný) a následným blouděním po obchodech. Jelikož bylo ten den krásně, svítilo sluníčku a moc nefoukalo, přehodily jsme program a jeli na Eiffelovku. Když jsme tam dojeli, trošku jsme váhali jestli jo nebo ne, protože spadlo i pár kapek a obloha se zatáhla. Nakonec jsme zvolili možnost A-ano. A neprohloupily jsme, krásný výhled na celou Paříž a dál. Rozhodně to stálo za to. Nezapomenutelný zážitky. A pak jsme si došli na baziliku Sacre Coeur, kde se pořádalo vinobranní, takže plno stánků. Dostali jsme rozchod a celé si to tam prošli a pak se vydali do ulic. Musely jsme si koupit bagetu(ta byla pořádná :D) a ten obchod byl v takové sexy čtvrti se sexy obchody :D a pak jsme s ní dorazili k Moulin Rouge. Konec dne jsme zakončili romantickou projížďkou noční Paříží po Seině, kde se nám porouchala loď a my pak přestupovali na jinou. Nočí paříž je ták krásná. Zívidělajsem každému, kdo tam měl svého přítele či přítelkyni. Zažít něco takového smilovanou osobou musí být prostě úžasné!
Poslední den jsme navštívili Lucemburské zahrady, došli jsme na bulvár Saint Michel, kde jsme napsala dva pohledy v telefonní budce a pokračovali dál směrem Louvre. V Louvre jsme museli vidět Monu Lisu, a podívali jsme se na starověký Egypt. Louvre je moc hezký, ale je to program na celý den a ne na 3 hodiny. Pak jsme museli samozřejmě udělat pár fotek a pak jsme se ztratili(skupinka 5ti lidí). Nevěděli jsme kam máme jít, hledali jsme zbytek výpravy a oni nikde. Nakonec jsme se rozhodli zavolat a zvedla nám to nejnespolehlivější holka, co tam byla a ta násnavedla, že jsou u nějaký špice(Obelisk). Nakonec jsme tam dorazili a nikdo nevěděl, že jsme tam bloudily. Měli sraz tam a my tam dorazili dokonce s předstihem 3 minut. Nejlepší je, že nás navedla skupinka, která šla až k Vítěznému oblouku. Byli jsme u Obelisku a dostali jsme 3hodinnový rochod po Champs Elysées, prošli jsem to asi 4x. Došli jsme až k Vítěznému obchodu a pátrali po obchodek, kde jsem si koupila tričko a pár drobností jsem dovezla domů. Táák nás boleli nohy, tose nedá ani popsat, byla jsem ráda ž jsem si pak sedla na zem. A pak už tu byl autobus a odjížděli jsme..

Paříž je prostě tak nádherná, chtěla bych se tam alespoň ještě jednou podívat, ale tak na měsíc.
Nejkrásnější momenty, které jsme trávili společně s celou skupinou postáváním na ulicích a "posloucháním" průvodkyně, byl nádherný zadek našeho studenta z Gymnázia :)Barvy života

10. října 2011 v 20:00 | Bára Vacková |  Povídám..
"Není nic jako dřív.."

Barvy jako nálady. Tuhy jako zdraví. Zlomená tuha jako nemoc. Ořezávání jako bolest. Kombinace jako přátelství. Vrstvení jako láska. Vedle sebe jako rodina. Má to dvojsmysly. Já to beru takhle. Vždycky život přirovnat k obyčejným věcem. I k takové pastelce se to dá.
Dá se jí namalovat hodně věcí, použít barvy, které se tam hodí, ale dá se tím i vyjádřit nálada, barvy, které použiješ.. Černá na obrysy, jako orámování, stínování. Černá jako kořen kresby. I taková pastelka toho může na papíru říci hodně. Můžou tam být barevné či černé kresby. Zapřemýšlej a zjisti, jakou barvu nejvíc používáš. A takovou máš nejvíce náladu.. Jestli je to jasná barva, nemáš žádné problémy, prostě bez starostí. Barevná lemovaná tmavými barvami, život takový normální. Se starostmi, ale šťastný. A černá barva? Co myslíš..