Prosinec 2011

Co stojí za to si přečíst?

29. prosince 2011 v 20:50 | Bára Vacková |  Ostatní
Ahoj, mám tu pro vás pár tipů na knížky, které vám doporučuju. Určitě neprohloupíte, pokud máte rádi napětí.

My děti ze stanice ZOO
Tajemství karet
Dívka s pomeranči
Hannibal
Mlčení Jehňátek
Matka Davida S. narozeného 3. července 1959
Nezbytné věci
Running Man

Určitě vám doporučím stránku www.bookfan.eu, kde si můžete udělat takový zápisník toho, co jste četli a označit si knihy, které by jste chtěli číst. Rozhodně tuto stránku doporučuju :)


Lidi se mění a já nejsem vyjímka

29. prosince 2011 v 20:20 | Bára Vacková |  Photos
Ahoj, dneska můžete očekávat tipy na knihy, možná ještě nějaký menší článek. Přikládám Štedrovečerní fotku. Koukám, že jsem se celkem změnila za ten půl rok. Lidi se mění a já nejsem vyjímka, nejen vzhledově, i povahově. Pro někoho jsou povahově lepší, pro někoho horší. Jsem spokojená jak je to teď a nechci nic měnit. Myslí si o mě svoje, já si zase myslím svoje o tobě. A jeden pravdivý citát: Děvko mi říkej až mě budeš mít v postely! :)Když se Vypíšeš s Fixou!

27. prosince 2011 v 19:29 | Bára Vacková |  Povídám..

Tak, koncert Vypsané Fixy připadl na den 9.12. Zpočátku jsem myslela, že mě tam naši nepustí, ale nakonec to vyšlo. Po tréninku, jsem se musela rychle obléci a s kamarádkama jsme vyrazili do Litomyšle do Kotelny.
Atmosféra musím říct byla, no prostě koncert. Kotel, všichni tančili, strkali do sebe, pár lidí spadlo na zem. Všichni křičeli slova písniček. Musím říct, že to bylo teda něco, i když mi to zpočátku vadilo, že do mě pořád všichni strkali. To nebylo strčení jako takový, to do tebe prostě někdo celou vahou těla napálil.
Písničky, vyřvaný hlasivky. Parádní. Hráli jednu písničku: Holka s lebkou. A tam se zpívá: Jaký je tvý jméno?! A předemnou byl jeden celkem hezkej kluk, krásně voněl. A já mu dala ruce na záda, aby o mě věděl, že za ním někdo je. A on se na mě otočil a křičel: Jaký je tvý jméno?! Aspoň další úsměvavý zážitek :) Nasmály jsme se s holkama, byl to fajn večer.
Koncert Vypsané Fixy rozhodně doporučuju, zpěvák má opravdu takový hlas jak v nahrávkách. Doporučuju naučit se slova písniček, stojí to za to!! :)

Sbírka jedné věžičky

26. prosince 2011 v 19:40 | Bára Vacková |  Ostatní
Zdravím. Zjistila jsem, že jsem jednu podstatnou věc zapoměla. A to koncert Vypsané Fixy! Nic jsem k tomu nenapsala, pochybuju, že někdo ví, že jsem tam byla. Takže dnes večer se chystám o tom povyprávět. Teďka tu máme ale jeden článek. Zpozorovala jsem, že se Eifellovky u mě v pokoji nějak rozmnožily. Přibyl k tomu teďka nový plakát. Nejedná se jenom o plakát. Mám tam tričko, přívěšek na klíče, sošku, vstupenky na Eifellovku, pohledy. No, celkem se to rozmnožilo. jen se sami podívejte :)

-Můj vysněný plakát :))


Nails Design- barevné puntíky

26. prosince 2011 v 17:49 | Bára Vacková |  Nails design
Mám tu pro vás další Nails design i s videem. Tento design je velice pěkný, líbí se mi hrozně moc! Možná to vypadá, že je to strašně složité, ale zase tak hrozné to není :)

1) Nalakujte si nehty na černo/tmavo
2) Vezměte si pinetku a koncem pinetky udělej na nehtech puntíky bílým lakem
3) To samé udělej na bílý lak, akorát barevným
4) Přelakovat průhledným lakem

Hotovo :) Líbí se vám to?


Pohoda a klid. Nic víc

26. prosince 2011 v 13:09 | Bára Vacková |  Povídám..

Ahoj, jelikož je 26. prosince, mám pro vás i vánoční článek. Chtěla jsem udělat video ale nějak se mi do toho teď už nechce. Takže jak bych začala. (článek je trošku zpožděný)
Vánoce vždy byli a budou pořád stejný den. Ale jeho význam se v průběhu věku mění. Jako malé dítě jsi se nemohla dočkat dárků. Nové panenky či stavebnice a dalších hraček, co na tebe pod stromečkem čekali. Pak je tu období nižší základní školy. Už to není jako když jsi byla menší, ale je zde pořád to překvapení. Pak přijde vyšší základka a začátky střední. Nepřijde ti, že jsou Vánoce. Přijde ti to jako volný den, sobota. Nějak nic neřešíš a vánoční náladu nemáš vůbec. Ano, nemám vánoční náladu. Proč? Nepřijde mi že ty Vánoce jsou. Dřív se u nás dárky balily po tají, když jsem třeba spala, teď jdu do kuchyně a všude je balící papír a dárky. To je první věc. Další, počasí. Co je to za Vánoce bez sněhu. Venku je břečka, ve které se nedá chodit nebo kousky sněhu pod stromama. Taky mě přijde, že Vánoce se stávají čím více komerčními. Teďka jsem nad tím přemýšlela, že takhle to je asi u každého člověka. Dříve nejvnímáš co je s Vánocem stresu a zmatků. Postupem času ti ale dojde, že Vánoce se stávají komerčními svátky. Ale vždyť takhle to bylo už i když jsi byla malá. Není to jiný. Je to pořád stejné, ale dříve sis toho nevšímala.
Dříve ta atmosféra byla jiná. Byli jsme plní očekávání Ježíška, ale teď už víme že žádný není. Že ten Ježíšek, jsou rodiče. Ale Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Tak proč řešit tohle. Nejlepší bude, když si každý z Vás uvaří čaj, dá si k tomu cukroví a večer usedne ke kaprovi a k tradiční vánoční pohádce. Nenechte se rozházet na Štědrý den. Pamatuj, Vánoce jsou svátky klidu a pohody!

Šťastné a Veselé přeje Bára :)
A šťastný nový rok!

Jaký je Hannibal? X

23. prosince 2011 v 11:59 | Bára Vacková |  Povídám..

Kniha, která nese název Hannibal (Thomas Harris), asi působí ze začátku hned jako kniha, která není o romantice, nespíš o vraždách. Jak se to vezme. V knize je určitě několik vražd, ze kterých se vám i z popisu dělá špatně. Ale je zde také plno napětí a zápletek.

Hlavní hrdina Hannibal Lecter, který utekl z vězení, je nyní na svobodě- ve Florencii. Agentka Clarice Starlingová, která dříve za doktorem Lecterem docházela do vězení, se nyní zabývá něčím jiným. Avšak, i když je to dlouhá doba co doktor Lecter utekl, stejně si na něj občas vzpomene a vybaví se jí jeho hlas, jeho myšlenky, kterými jí vždy zahrnoval. Agentka Clarice Starlingová se dostane do novin se zprávou, že zabila jednu ženu a to schválně. Ale Clarice byla v ohrožení života, protože žena měla také pistoli. Clarice vystřelila první. V novinách se objevují samé kritiky a Starlingové dokonce hrozí sestoupení z místa zvláštní agentky. Samozřejmě si toho ve Florencii dr. Lecter nemohl nevšimnout. Napsal jí tedy dopis a Starlingová se snaží s pomocí FBI znovu zjistit, kde se Hannibal nachází. Ve Florencii po něm už jde jeden muž, který si to vzal na svoji zodpovědnost. Mason (jediná obět dr. Lectera, která přežila) mu slíbil totiž velkou peněžní odměnu za jeho dopadení. Jeho čin se mu ale nepodařil a sám za něj krutě doplatil. Všichni znovu začínají usilovně pátrat po Lecterovi. A on nemůže zůstat na stejném místě. Musí utíkat, ale kam? Co se stane? Jak to dopadne s Clarice a Lecterem? Přežijí oba?

Velmi dobrá knížka, pokračování série Mlčení jehňátek, která je také napsaná výborně. Musím ale říct, že kniha Mlčení jehňátek pro mě byla lepší než tato. Předešlá kniha se mi zdála více srozumitelná a nebyla zdlouhavá. Prostě to bylo ráz na ráz. Mlčení jehňátek jsem přečetla jedním dechem, Hannibala jsem četla ale s přestávkami. Rozhodně vám ale doporučuji přečíst si obě dvě knihy :) (v knize Mlčení jehňátek se Clarice a celá FBI snaží dopadnout masového vraha Buffalo Billa za pomocí Hannibala, který je ve vězení a Clarice je jediná, s kým se dr. Lecter dokáže normálně bavit. Dr. Lecter jim dává informace o Buffalo Billovi, protože je také masový vrah a jednou se s ním už setkal, při první setkání mu ale Bill prozradil vše, co by jednou chtěl zkusit. Takže dr. Lecter ví, co bude následovat. Lecter ale nedává Clarice informace zadarmo, vždy chce vědět něco víc o jejím dětství, o těch nejbolestivějších vzpomínkách. Prozradí nakonec Lecter, kde se Bill nachází a co hodlá dělat dál?

Vánoční šílenství

20. prosince 2011 v 19:40 | Bára Vacková |  Povídám..

Začíná advent. Svíčky na věnci se pomalu zapalují a najednou už hoří všechny čtyři. Atmosféra Vánoc? To vůbec. Venku počasí připomíná mrazivé listopadové rána, nebo deštivé listopadové dny. Oni budou Vánoce? Za kolik dní? Za 5,4,3..

Začala mánie. Co koupím mámě, tátovi? Broučku, co si přeješ na Vánoce? Dárky. Myslíte si, že by to bez dárku nebyli Vánoce? Byli, ale jiné. Všichni jsou zvyklí na štědrovečerní večeři a pak honem na dárky. Rychle roztrhat balicí papír a hurá na další dárek. Asi je to tak v každé rodině. Ale zajímala by mě jedna věc. Kdyby dostal každý 1 dárek. Rozhodně by to bylo úplně jiné.

Proč se tolik řeší takhle otázka. Co jim koupím na Vánoce? Chceme bližním udělat radost. Ano, to určitě. Ale vždyť šťastnými je můžeme udělat i jinak než nějakým dárkem. Dokonce i nejšťastnější osobou a není k tomu zapotřebí žádný zlatý řetízek. Lidi ale udělá nejšťastnější, že mohou být se svými přáteli a rodinou.


Nails Design- Nutella

19. prosince 2011 v 19:40 | Bára Vacková |  Nails design
Mám pro vás jeden Nails design. Je na téma Nutella. Mám pro vás udělané i video. Takže, se podívejte na video a kdo by nerozuměl tomu co má udělat tak

1) Hnědým lakem natři nehet
2) Hned vezmi bílý lak a dej kapku do toho druhého
3) Vezmi něco, čím to rozmažeš a různě zakroužíš (jako když se táhne nutela)
5) Přelakuj průhledným lakem :)


Chystám pro Vás ještě jeden Nails Design, tentokrát barevný. Očekávejte do Vánoc.

Cesta osmi dní

16. prosince 2011 v 21:19 | Bára Vacková |  Povídám..
Vánoce jsou tu za 8 dní. To je naprosto šílený! Vždyť venku je tak začátek listopadu. Nálada, že by vánoční? Ba ne, spíš lednová. Cukroví ale voní po domě, perníčky, rohlíčky, balící papí se válí po pokoji. Krabice, ve které mám schované veškeré dárky se opravdu nenápadně krčí v rohu místnosti. Chybí už jenom pár dárku, pár drobností a 8 dní a bude to tu znova. Jako každý rok. Vánoce. Jak slavíte vy?

Ještě bloumáš, co pro rodiče? Kamarádky? Sourozence? Já rodičům letos pořídila horké kameny a lávovou pemzu za 250 korun, což je velmi dobrá cena. Pro kamarádky jen originálně. Ale to tu nesmím rozepisovat. A pro sourozence? Letos pro bráchu chystám DVD s jeho oblíbeným seriálem. Chcete poradit? Má hlava je plná nápadů :)Ověření znalostí. Víš to?

15. prosince 2011 v 19:49 | Bára Vacková |  Povídám..
Mám pro vás speciální úkol. Zkuste mi odpovědět na otázky do Chemie k zítřejší písemce. Kdo z vás aslepoň něco z toho ví. Jsem zvědavá :D Pište, čekám na odpovědi.

1) Charakterizuj tepelné změny, ke kterým může docházet při chemické reakci?

2) Nakresli energetický diagram endotermní reakce a vyznač aktivační energii.

3) Jakou veličinou se hodnotí teplo chemické reakce? Jakou má tato veličina jednotku?

4) Uveď 3 příklady pevného paliva a napiš jaké veličiny musíš znát, abys určil jeho výhřevnost.

5) Matematickým vztahem vyjádři rychlost chemické reakce.

6) Které faktory mohou ovlivnit rychlost chemické reakce? Vysvětli princip!

7) Co to katalyzátor? Jak působí? Vyjádři graficky!

8) Co je to karbonizace? Jak se provádí? K čemu slouží?

9) Proč se při zpracování ropy používá tzv. vakuová kolona? Uveď příklad látky, která se takto zpracovává.

10) Jaký je význam tzv. plynového oleje?

11) V průběhu dané chemické reakci se snižuje teplota. Je tato reakce exotermní? Své tvrzení vysvětli!

12) Reakce 2 H2O ----------> 2 H2 + O2 má Qm = 286 kJ/mol. Určete teplo zpětné reakce a rozhodněte, zda bude zpětná reakce exotermní nebo endotermní.


Bára: Photo, kráva nebo klokan?

13. prosince 2011 v 20:40 | Bára Vacková |  Photos
"Říkej si o mě že jsem kráva, ale proč jednou nemůžeš říct že jsem třeba pes, papoušek nebo klokan?"
Omlouvám se za neaktivitu, není čas a ani nejsou nápady. Snad se blog zase rozjede v příštím týdnu.


Udělej si pohodu a relaxuj!

7. prosince 2011 v 20:49 | Bára Vacková |  Tester

Britská přírodní kosmetika Crabtree & Evelyn je kvalitní kosmetika, orientovaná na různá mýdla, krémy na ruce. Upoutá nás už její hezký design, laděný vždy do určitého motivu a barev.

Kosmetiku jsem využila nejenom já, ale i pár dalších členů naší rodiny. Po aplikaci krému na ruce vás může upoutat pronikavá vůně. Po použití výrobku máte příjemný pocit zvlhčených a hydratovaných rukou.

A jak se perfektně odreagovat od stresu, problémů a jiných nepříjemných záležitostí? Nalož se do vany s příjemně vonící pěnou, plné teplé vody a pusť si nějakou pomalou hudbu. Po koupeli aplikuj tuto kosmetiku nejen na ruce, ale i na tělo, která dodá tvému tělu příjemné zakončení relaxační koupele.

Rozhodně bych doporučila i jako dárek k Vánocům. Myslím, že by takovýhle menší dárek udělal rozhodně radost každému, kdo chce alespoň trochu pečovat o své tělo.
-------------------------------------------------------------------
‎"Co to máš v kapse?"
"Nic, stojí mi" :'DDD


Co je za problém?

2. prosince 2011 v 20:50 | Bára Vacková |  Povídám..

Ahoj, tak asi tak za týden jsem nenapsala anio jeden článek. Co je příčinou? Nějak se mi do toho nechce, protože není ani čas. Tento víkend budu věnovat učení, volejbalu, oslavám a přípravě na pondělí. Takže, nevím kdy a co stihnu během víkendu. Ale myslím, že bych stihla nějakou tu recenzi na knihu, na kosmetiku a chtěla bych i takové "sladké" fotky. Uvidíme jak to stihnu. Pokud byste si mysleli, že s blogem chci skončit, tak vám ale tu radost neudělám. Možná neaktivita, ale rozhodně to ani neplánuju. Čekám, že se zase blog rozjede, až budu mít více času. Můžete jen doufat. Dneska jen krátce. Mějte se (foto- Šaui Photography)