Únor 2012

Bludišťácká zkušenost

29. února 2012 v 21:19 | Bára Vacková |  Povídám..
Pravou rukou odhrnu mohutný tmavý závěs, který mi brání ke vstupu do televizního studia. Když se dostanu za závěs, spatřím malebnou, ale vcelku malou natáčecí místnost, kde panuje nezvyklé šero. Celé stěny jsou zabalené do černého převleku, a na nich se nepřehlédnutelně tyčí nápis Bludiště. Na lavičkách, které se nacházejí u černých stěn, je rozhled na celé studium. Napravo ode mě se nachází síť, po které soutěžící šplhají. Vprostřed sítě jsou do ní zasazené skluzavky, nad kterými je kolo s modro-červenými bludišťáky.
"Celkem malé studium", říkají všichni kolem mě, "představoval jsem si to větší"!
Směrem dopředu od vchodu je barevné "schodiště", a na každém schodě jsou nádoby, ve kterých jsou už patrné naše i protivníkovi indicie. Následuje plošina, jež umožňuje pohyb asistentek při věšení bludišťáků- bodů na stěnu za ní. Vprostřed stěny je také velké plátno s názvem pořadu.
Zrak mi neustále spadá na moderátora soutěže. Jeho úsměv je okouzlující a v modrém tričku vypadá hodně sympaticky.


Štěstí je jen polovina štěstí..

26. února 2012 v 20:09 | Bára Vacková |  Photos
Ahoj, tento víkend byl na jednu stranu úžasný (sobota) a na jednu hrozný (neděle). Sobotní den jsem strávila s mím ťutínem(♥), bylo to skvělé :) a neděle začla akončí učením. Matika, kterou nikdo nechápe,bižule, která mě tak nebaví. U matiky jsem strávila už asi 4 hodiny a příklady znám nazpamět. Tento týden navícbude ohledně písemek děsnej!
Přihazuju fotku, nemám dnes opravdu čas se rozepisovat. Ale snad byste mohli čekat reportáž o Bludišti ;). Dobrou..


Letmé fotky- Napříč Bludištěm!

25. února 2012 v 19:00 | Bára Vacková |  Photos
Přidávám fotky z Bludiště :) Vyhráli jsme 3x tudíž jsme vyhráli poukaz do Lanového centra. Bylo to parádní. Málem mě zkolaboval nervový systém- byla jsem ve stresu tak, že jsem se celá klepala a musela pořád chodit. Rozepíšu se pak více- článek můžete čekat už dnes :)Pulzující vůně z města tance je plná energie

20. února 2012 v 20:19 | Bára Vacková |  Tester
Jedna z kolekce čtyř kvalitních toaletních vod Elite MODELS - Rio Glam Girl upoutává již svým obalovým designem, na němž je možno vidět zvířecí vzor a něco jako ohňostroj. Samotný design voňavky je jednoduchý a zajímavý.
Rio svojí vůní zachycuje nejspíše karnevalové Rio de Janeiro. Má v sobě jistou energii, kterou můžete cítit i uprostřed karnevalové tance. Ve vůni lze cítit místy sladké jahody, které podle mě zobrazují holčičky, které se s radostí pouští do tanců všeho druhu. Je tu pak ale vůně lehké hravosti a okouzlující přesnosti již vyspělejších dívek. Možná se zdá, že když se spojí tyto dvě vůně dohromady, vznikne těžký odér parfému, který se hodí tak pro ženy staršího věku. Ale opak je pravdou. Na první dojem sice vůně může působit těžce, ale za malý okamžik se rozprostře do okolí a vytvoří příjemnou, lehkou a svěží vůni s mírně nasládlou přísadou.
Tato voňavka by rozhodně neměla zůstat ležet v pohledné krabičce, ale měla by být položena na poličku s kosmetikou a být používána. Skvěle se hodí jak na denní nošení, tak na večírky i na rande.
Rozhodně se s touhle vůní zabodujete, protože má v sobě jistý půvab, který každého nutí si přivonětblíže.


Ledová bouře

18. února 2012 v 20:49 | Bára Vacková |  Photos
Nemám zrovna čas na psaní dlouhých článků, ale v průběhu týdne se dostaví článek o voňavce, která mi přišla na ozkoušení. Jinak teď jsem v malém čtecím presu, jelikož musím do čtvrtka přečíst ještě 350 stran a ještě jednu knihu. Mám an to akorát víkend a z toho se musím učit, dělat projekty, a k tomu mám ještě oba dny volejbal. V úterý mě čekejte v Ostravě, jelikož naše třída se zůčastní natáčení do pořadu Bludiště. Pak dám vědět, kdy se to bude vysílat a budu jen tiše doufat, že mě zahlédnete a že na mě bude alespoň jeden záběr. Je možné, že pokud by se něco stalo, byla bych i soutěžící, mám totiž post náhradníka. Čekat můžete ještě příspěvek do mého šatníku.
Nevím co bych dnes psala dál, jen přiložím fotku ze včerejška. Jedná se o fotku s názvem Ledová bouře.


Začni den barevně

14. února 2012 v 20:29 | Bára Vacková |  Povídám..

Musí být v zimě pouze rifle, mikiny a bundy? Ani nápad. Nejlepší je, když si rozjasníš chmurné dny a vydáš se barevně sladěna do školy, na nákupy atd.
Většina lidí, když někoho uvidí v zimě v sukni se silonkami, nevěřícně a nechápavě zírá a klade si otázku: To jí není zima? Z vlastní zkušenosti vím, že silnější silonky nebo dlouhé legíny jsou mnohdy daleko teplejší než rifle.
Jak se vybrat hezkou kombinaci - silonky- sukně? Nejlepší je, když vlastníš hodně barevných silonek nebo legín. Pokud máš ale více sukní, nevadí. I sukně se dají kombinovat s různými barevnými vrstvami, ale k zelené sukni se bude hodit nejspíš opravdu jen černá. Proto je lepší si pořídit třeba dvě sukně. Jednu černou a jednu černo-bílou. K těmto dvěma kusům oblečení se ti bude spodní část kombinovat perfektně. Černo-žlutá, černo-červená, černo-fialová, černo-modrá, černo-zelená vypadají skvěle i s bílým odstínem. Spousta dalších pestrých outfitů se dá vytvořit z jedné sukně.
Pokud máš kvalitní černé silonky a jen jeden kus na ně, využij své kreativity a pohraj si s vrchní částí. S černou lze skombinovat pestré tričko bez potisku a vytvoříš si krásný model pro pochmurné počasí.
S doplňky rozhodně nic nezkazíš, takže třeba červené silonky a černou sukni doplň ještě červenými náušnicemi nebo decentním náhrdelníkem či náramkem. Dávej si pozor, ať ale nepůsobíš přeplácaným dojmem, takže vždy jen s rozmyslem kolik doplňků použiješ. Nejlepší jsou náušnice a decentní náramek stejné barvy- tím nic nezkazíš.
A holky, buďme upřímní. Komu se líbí dlouhé sukně? Myslím, že tenhle styl už dávno vyšuměl ze všech skříní mladých. Takže dlouhé sukně zkrátit a hola, je tu móda pro vás nová- kratší až minisukně. Tyto barevné modely můžeš využívat celoročně. Tedy v létě asi ne, jelikož kdo by se chtěl v parném dni ještě vařit v silonkách že?

Náhled do minulosti

12. února 2012 v 20:30 | Bára Vacková |  Povídám..

Ahoj, psala jsem dnes slohovku, takže bych se o ní s váma ráda podělila. Jeden článek na blog jsem dnes taky napsala, takže se mužete těšit. Zatím klidné a nerušené čtení :
Staré, ale úžasné

Kráčím si zasněženou, spící krajinou. Na zasněžené cestě jemně prosvítají podzimní listy stromů, které nestihl vítr před nečekanou zimou odvát. Uši mi mrznou, až jsou skoro červené jak nos malého prasátka. Nasazuji si kapuci a zahalená mizím v promrzlém lesíku.
Cestou se mi boty smekají po namrzlém sněhu, který je známkou letošních tuhých mrazů. Keříky i větve stromů jsou stále pokryté jinovatkou, i přes to, že je už po poledni. Jejich konce se kroutí do ornamentů, které by člověk jen stěží vytvořil. Rozhlédnu se kolem a vidím malý opuštěný srub opodál, který tam stojí mezi dvěma velkými stromy. Vydávám se jako průzkumník s lupou sledovat okolí poklidné chatičky.
Se skřípáním otevírám dveře, které se týdenními mrazy pomalu rozpadají. Kdo ví, kdy tu někdo naposled byl. Za otevřenými dveřmi se mi naskytne pohled do malé, podlouhlé chodbičky, kde se na stropě drží kousky pavučin a na zemi šlapu v jemném písku jako z pouště.
Zabočím hned do prvních dveří, ve kterých se skrývá malá kuchyňka se starými kamny, nad kterými visí pánve na lívance a palačinky. Pod kamny zbylo pár polínek na zapálení ohně. Na okně zahalené do tmavého závěsu je rozbitá, objemná sklenice něčeho bílého. Vypadá to jako cukr, ale ochutnávkou nechci riskovat. Na prostorném stole pokrytém typickým červeným, kostičkovaným ubrusem (ovšem tenhle je značně zašedlý) leží brýle s jedním sklem, hned vedle hrnek s nedopitým kafem, které už je značně zaschlé jako beton na zdech. Jsou zde kusy papíru a nápadné noviny.
Název novin se tyčí na záhlaví stránky velkým, tučným písmem Zemědělec. Noviny pochází z roku 1908. Položím je zpět na stůl a myslím si, že by bylo zajímavé si je přečíst později, po prohlídce celé obytné budovy.


Z mrazu do mrazu

9. února 2012 v 20:09 | Bára Vacková |  Photos
Ahoj. Neměla jsem předtím čas, takže píšu až ted. Z Itálie jsem se vrátila bez šrámů, ale jeden jsem si hned udělala včera odpoledne, když jsem šla s přítelem domů, tak on uklouzl na ledě a spadl a samozřejmě mě stáhnul dolů. Modřínu mám jak nevím co :D Ale na horách to blo super. Prožila jsem všechno počasí kromě deště. Bylo mlžno, sněžno, slunečno :) Parádička. Poslední tři dny hodně mrzlo, takže jsme trávili čtvrtinu lyžování s teplým čajem nebo kapučínem. Měli tam taky úžasně chutnající pizzu, vynikající! Bylo to tam skvělé, ale těšila jsem se už domů. To víte, když někoho přes týden nevidíte, tak už se prostě stýská. Příhody jsem vyprávěla dnes, takže už nemám moc chuť to rozebírat. Jednu jsem říkala asi 10x, brr :D Stejně nemám moc času. Čeká na chemie a fránina, Přidávám fotky :)