Květen 2012

Pásek nebo mašli a můžeš jít

27. května 2012 v 20:39 | Bára Vacková |  Móda
When i'm walking down the street

Nazdar, hlasím se vám se setem na téma: Šaty. Tvořila jsem ho sama na Polyvore.com, pokud kliknete na obrázek, objeví se vám stránka, na které si můžete rozkliknout jednotlivé šaty ze setu. Doufám, že se líbí :)

Dress

Dress by barbora44 featuring a silk dress

Vždyť nevadí, když je Vypsaná

25. května 2012 v 21:10 | Bára Vacková |  Povídám..
Áno, opět se nacházím na koncertě Vypsané Fixy. Je pondělí 7.5. a já razím an benefiční koncert. Musím říct, že Vypsaná Fixa patří mezi nejlepší koncertovatele, protože je to opravdu paráda. Probojuju se hned do první řady. I tam je ale problém se udržet na nohou. Pogování se rozjíždělo hned za mnou a to ve velké míře. Márdí, jak jinak než s rozpuštěnými vlasy, které jsou hrozně jemné! Jak to víš? Ano, sáhla jsem si na ně! Byla to paráda, vyřvané hlasivky, chrapot, únava, ale ten zážitek. Opravdu, nejlepší koncerty jsou ty s Vypsanou Fixou! Opravdu, nejlepší, nejlepší a nejlepší!!!

de.jpg (677×658)

Klik, cvak

25. května 2012 v 20:29 | Bára Vacková |  Povídám..
Mám na vás jednu malou prosbu. Ano, zabere to tak 5 vteřin. Jedná se o jeden hlas. Kamarád mě požádal, že pomáha svému kamarádovi, abych hlasovala. Jedná se o projekt Tutofka- Fotbalová škola Petra Čecha. Poprosila bych vás, abyste hlasovali pro BARTOLOMĚJ FUCIMAN. Opravdu je to malá prosba, a věřím, že alespoň někdo z Vás dá ten jeden hlas. Pokud chcete za to reklamu blogu na můj web, žádný problém, jen si napiště do komentářů :) Moc Vás prosím! >>>>>Mají je všichni

24. května 2012 v 20:00 | Bára Vacková |  Móda

Od začátku první světové války a až do 50. let trička byla používána muži jen a jen jako spodní prádlo. Nové tričko řeklo o sobě, že je nejen spodním prádlem, když v roce 1951 natočili film "Tramvaj do stanice Touha". V tomto filmu, se herec objevil v přiléhavém tričku. Poté se začaly objevovat v televizi další podobné podměty. Bílá trička jako způsob, jak zdůraznit sexualitu. To byly nové éry módy. )

V 60. letech trička již nejsou bílá a nic nevyjadřují. Do éry se dostávají trička s potisky, jako například oblíbené skupiny, nebo i jako materiál na protesty. Tento druh oblečení se stal velice populární hlavně v okruhu sportu.

Nyní jsou trička opravdu běžná věc a odráží se na nich vše, co se děje ve světě. Skandály, nová móda, vtipy, pocity, prakticky vše.

Tričko je univerzální, je pohodlné a zůstává tak po dlouhé roky. V době, kdy neexistuje žádný významný rozdíl mezi mužským a ženským šatníkem, tričko se stalo symbolem rovnosti a svobody projevu.

Móda mého šatníku_Tílko bez ramínek

18. května 2012 v 20:39 | Bára Vacková |  Móda
Ahoj, jsem nehorázně ráda, že tento týden již skončil. Vysvětlím to jednoduše- škola! Od pondělka jsem se nezastavila, maximálně tak od osmi hodin večer. Jakmile jsem dorazila domů, následovaly úkoly a další hory učení.
Víkend snad strávím poklidně a lenošně.

Koupeno v: Reserved (Praha Chodov)
Cena: 129 Kč
Barvy: modrá, černá, oranžová
Výhody: Tílko bez ramínek se dá nosit i jako šaty. Část je totiž zastrčená vevnitř a dá se tím pádem prodloužit. Vyfocené mám pouze jako tílko, šaty se mi nepodařilo, jelikož foťáku došli baterky a samospoušť můj mobil nevede. (bohužel lépe to nešlo- foceno mobilem)

Do you like it? ↓


Co si v nedohlednu přečíst?

18. května 2012 v 18:19 | Bára Vacková |  Ostatní
Merde! Rok v Paříži- vtipně pojaký příběh anglického podnikatele, který se přistěhoval do Francie. Je to opravdu příběh, u kterého se nudit rozhodně nebudete, je vtipný, není to žádné okecávání kolem jednoho a toho samého. Děje se tam opravdu mnoho. / Stephen Clarke

Toxický Squat- Příběh o drogách, který jsem přečetla jedním dechem. / Hana Kavurová

Tajemství karet- Román plný fantasie a napětí. Přirovnávání k různým věcem mě opravdu dostalo až do kolen. Četla jsem jednou, musím přečíst znovu. / Jostein Gaarder

Dívka s pomeranči- Georg žije se svojí matkou Veronikou v Oslu. Ke svým šestnáctým narozeninám dostane dlouhý dopis od svého otce, který napsal před svou smrtí, když Georgovi bylo pouze šest let. Krásný příběh, rozhodně stojí za přečtení /Jostein Gaarder


Chceš se zlepšit v angličtině?

13. května 2012 v 18:40 | Bára Vacková |  Povídám..

Jestli pro tebe je angličtina jazyk, kterému by ses chtěla v budoucnu věnovat, nelelkuj a zkus se toho nejvíce naučit v mládí. I podle mých rodičů určuji, že se učit anglicky v pokročilém věku není žádná balada. A jak se jí lépe naučit? Budeš muset ovšem obětovat svůj volný čas, ve škole to totiž nestačí.
Musíš začínat tak, že si doopravdy řekneš, že chceš! Asi nejzákladnější věc, kterou bys měla udělat je naladit se na anglickou notu. Podívej se na nějaký film, seriál nebo poslouchej písničky, ale pozor! Samozřejmě musí být s titulky!! Pokud posloucháš písničky, najdi si k nim překlad. To je bod číslo jedna! Musíš poslouchat.
Co je další na programu? Zkus si s někým začít dopisovat. Ale dávej si pozor, na jaké stránky lezeš. Stránky typu: omegle.com, chatroulette.com apod. nejsou rozhodně to pravé. Jo možná se naučíš pár slovíček a frází, ale bude to stylem: Are you horny? (Jsi nadržená) apod. Takže tyto stránky rozhodně ne.
Stránku, kterou ti doporučím je Interpals.net. Je to stránka, na které jsou lidé, kteří si s tebou budou rádi dopisovat, popřípadě hovořit i na Skypu. Můžeš si vybrat podle věku, pohlaví a i podle jejich bydliště. Je to ten nejlepší web na dopisování, to mi věř.
A co dál? Zkus se odrazit taky od knížek. Doporučím ti tzn., Penguin Readers, knihy, které se řadí podle obtížnosti. Legendu obtížnosti vždy najdeš na zadním obalu knihy. Můžeš si vybírat ze sedmi stupňů. Rozhodně to nejsou knížky několik set stránkové. Většina těchto knih dosahuje maximálně sto stran samotného textu. Na konci knihy se pomůžeš setkat s různými úlohami na dané kapitoly apod.
Tak a pokud ses prokousal až sem, určitě můžeš pozorovat lepšení ve škole. Sleduj pořád filmy a seriály anglicky s českými titulky, postupně můžeš přecházet na anglické titulky. A nebudeme si nic nalhávat, nejlepší je samozřejmě návštěva Anglie. V Anglii si můžeš sehnat třeba letní brigádu na ty dva měsíce a naučíš se rozhodně mnohem více anglicky. Ale kdo jí sežene že? Pokud se třeba ve třeťáku o prázdninách místo lenošení doma, z našetřených peněž vyrazit na anglickou brigádu, rozhodně to není špatný nápad! Pochytíš ten přízvuk, slangové výrazy a pak se rozhodně nebudeš stydět před někým za svoji angličtinu.

Elite Models – London Queen

8. května 2012 v 19:29 | Bára Vacková |  Tester

Londýn, je město rozmanitosti a různých módních stylů, doslova plný energie. Vůně London Queen obsahuje květinové a ovocné kreace. Trio z mandarinky, bergamotu a maliny nejprve dodá jiskřivou vitalitu. Poté tě okouzlí smyslné srdce ze švestky, jasmínu a exotické tahitské tiary. Teplé tóny vanilky a benzoinu smíchaného s pižmem tvoří přitažlivý základ.
Vždy, když čtu, co voňavka obsahuje, netuším, jak to bude vonět. Je tam vanilka, tak odhaduji, že vůně bude příjemná. Již předchozí dvě voňavky mě oslovily a Londýn? Tam se chci jednou podívat. Po maturitě, alespoň na rok. Je to město, kam chce asi každý teenager v Evropě (aspoň v Čechách).
Samotná vůně mi ale přijde moc květinová a já takovéhle parfémy nemám zrovna v lásce. Mám ráda lehké, možno trošku nasládlé nebo sportovní parfémy, ale květinky? To na mě moc není. Bohužel jsem zklamána, jelikož zmiňovanou vanilku, která mi neuvěřitelně krásně voní, v celkovém rozpoložení postrádám.
Když si k ní přivoním, cítím tu levnou voňavku, kterou mají na sobě mnohé dívky z velkých měst. Květinová, lehce sladší a dráždivá v nose. Opravdu jí pak cítíte třeba i celý den!
Samotná voňavka vypadá skvěle! Fialový parfém v hezké lahvičce, ale obal? Pokud by tam nebyla ta fialová a růžová koruna, určitě by to vypadalo daleko lépe a můžu říci, že by to přitáhlo více dívek.
Pokud máš ráda květinové a nasládlé vůně, řekla bych, že toto bude něco pro tebe. K sehnání je již ve drogeriích, nebo samozřejmě na internetu za standardní cenu kolem 200korun. Takže? Pro tebe nejvhodnější Elite Models-London Queen!


Víte vůbec o tom?

6. května 2012 v 16:49 | Bára Vacková |  Povídám..

Tak všem lidem, kteří sem chodí, bych chtěla připomenout jednu věc. Lidi hraje se MS v hokeji! Včera jsem měla totiž tu čest narazit na osoby, které se mě ptaly: Fandit? Co se hraje?, MS! Cože ono je MS?
Další věc je ta, že čeští fanoušci buď fandí pořád, nebo fandí jenom, když vyhráváme. Když jste Čech, tak snad musíme fandit i v těch špatných momentech. Neustále se na facebooku objevují názory jako třeba, že jim to vůbec nejde, že měli navíc. Měli?! Jeden prohraný zápas a všichni hází flintu do žita. Když prohráli, tak hráli špatně? To mě teda nepřišlo. Bylo vidět, že Švédové byli průbojnější, ale žádné velké rozdíly tam nebyly. Snažili se, všichni! Když tohle vidím, je jasné, že ti lidé ten zápas prostě neviděli a zakládají si svůj postoj z jedné věty, co slyšeli: Prohráli jsme 4:1. Když tohle uslyší ten, co zápas neviděl, pomyslí si: Tak to jim teda dost nejde, po prvním a třetím místě se teda o dost zhoršili.
Taky mě dostává, že MS v hokeji (nebo kterékoliv jiné MS), je jednou za rok. A polovina lidí si prostě zapne televizi a kouká se na Top Gear, na který se koukají denně! Jsme snad Češi né? I když prohráváme, neztrácíme naději a věříme, že vyhrajeme! Letos se nebojuje jenom o medaile, někdo na ně kouká a hraje zápas nahoře. Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček. Vzpomínáte si na ně? Je vidět, že nám kluci chybí, ale my to zvládneme! Náš tým je skvělej, nevzdávají se a bojují.


Víš o tom něco? Nebo znáš jenom rifle a tričko?

5. května 2012 v 21:00 | Bára Vacková |  Móda
Myslím, že jenom velmi malá sorta lidí zná historii módy. Všichni znají jenom rifle, trička, bundy a mikiny. Prostě dnešní svět.Je v (ne)dohlednu

4. května 2012 v 20:40 | Bára Vacková |  Povídám..

Ahoj, mám chuť psát, ale dneska nebudu zveřejňovat další články. A co vás čeká?
  • Z koutu módy
  • Chceš si zlepšit angličtinu? Jakým webům se vyhnout?
  • Tester: BB cream
  • Hokejový útok
  • Vypsaná Fixa (2. koncert)
Takže to by byly asi základní body. Doufám, že budete s články spokojeni! Pokud by jste měli nějaký nápad, napište, určitě ho zvážím!


V zákulisí s Charlie Straight!

2. května 2012 v 20:39 | Bára Vacková |  Povídám..


(Štěpán Kafoněk)

Kapku nervózní stojím před budovou Kotelny v Litomyšli s kamarádkou, koukáme na první fanynky, které už přijeli asi před třemi hodinami. Máme jít dělat rozhovor se skupinou Charlie Straight.
Pocity? Myšlenky? Buší mě srdce a v mé hlavě rotují věty: "To bude trapas!". Po chvíli strpení si pro nás dojde manažer a my se odebereme bočním vchodem do zákulisí. Jako první nás přivítá Albert, vysoký, pohledný kluk, který mě podá ruku se slovy: "Já jsem Albert, hrozně se stydím." Nervózně se zasměju a následuju Alberta.
Kroky vedou do malé místnosti, kde se všichni tři členové (Albert, Johny a Michal) posadí a to včetně nás. Začínáme klást první otázky: