V zákulisí s Charlie Straight!

2. května 2012 v 20:39 | Bára Vacková |  Povídám..


(Štěpán Kafoněk)

Kapku nervózní stojím před budovou Kotelny v Litomyšli s kamarádkou, koukáme na první fanynky, které už přijeli asi před třemi hodinami. Máme jít dělat rozhovor se skupinou Charlie Straight.
Pocity? Myšlenky? Buší mě srdce a v mé hlavě rotují věty: "To bude trapas!". Po chvíli strpení si pro nás dojde manažer a my se odebereme bočním vchodem do zákulisí. Jako první nás přivítá Albert, vysoký, pohledný kluk, který mě podá ruku se slovy: "Já jsem Albert, hrozně se stydím." Nervózně se zasměju a následuju Alberta.
Kroky vedou do malé místnosti, kde se všichni tři členové (Albert, Johny a Michal) posadí a to včetně nás. Začínáme klást první otázky:


Jak vznikají vaše písničky?
- Albert: Když máš dobrý den nebo jsi zamilovaná a chceš si zapamatovat ten zážitek, tak o něm napíšeš. Když na něco nechceš zapomenout, složíš písničku a vždy, když ji pak hraješ, vybavíš si ten zážitek. Píseň složím, pak donesu do zkušebny, kde ji ostatním zahraju s kytarou. A dohromady se domluvíme, co změníme, třeba nějaké akordy.

Co sami posloucháte? Jaké skupiny máte rádi?
- Johny: Poslouchám Warpaint, The Do, Poliça a těším se na koncert Beach House. Ještě například posloucháme písničky od skupiny Odd Future.
- Michal: Já Jeffa Buckleyho.
-Albert: Třeba Toro y Moi.Máte neobvyklý styl oblékání.

Máte vlastního návrháře?
- Albert: Máme stylistu, jmenuje se Dušan Bebčák, který nám pomáhá dělat oblečení na klipy, ale jinak se oblékáme tak, jak se nám to líbí.

Jaká je nejoblíbenější písnička za vašeho repertoáru?
- Albert: Já mám Someone With A Slow Heartbeat. K té teď zrovna točíme klip.
- Johny: Tiger in Your Heart.
- Michal: Moje taky.

Jak jste se dali dohromady?
- Albert: Ve škole, jsme školní kapela. A našeho bubeníka jsem potkal v hudebce.

V jakých zemích jste koncertovali nejdál?
-Johny: Asi ve Francii, v městečku Épinal.

Na jakém koncertu se vám nejvíce líbilo a proč?
- Albert: Mně se třeba nejvíce líbil koncert v Pardubicích. Konal se v den mých narozenin, dostal jsem tričko Bon Ivera od kapely jako dárek, atmosféra koncertu byla úžasná, mysleli jsme si, že přijde málo lidí, ale bylo plno.

Co do budoucna? Plánujete rodinu, nebo je na to ještě hodně brzo?
- A+J+M: Ne, rodinu ještě ne. Chtěli bychom hodně hrát a poznat více publik různých zemí.

A co váš největší trapas?
-Albert: Myslím, že velký trapas se mi ještě nestal, ale říkám si, že kdybych měl třeba průjem a přišlo by to na mě na pódiu, třeba při výskoku.
- Johny: Ale v jednom klubu, kde byl nízký strop, Albert skákal do vzduchu a praštil se do hlavy, což ho nejspíš i dost bolelo.
-Michal: Mě dvakrát za koncert spadly klávesy během písničky, což taky nebylo zrovna nejlepší.

Hádáte se takhle ve skupině?
-Michal: Hádáme se třeba o to, kdo bude spát na jaké matraci.
- Johny: Taky když někdo někomu něco snědl nebo vypil, když ten druhý s něčím nesouhlasí a tak.

Dokážete improvizovat?
-Johny: Stávalo se to dřív, když Albertovi praskla struna, což se teď už moc nestává.

Kolik jste vyhráli cen a která je pro vás ta nejdůležitější?
- Albert: Máme jich myslím šest. Hodně nám pomohli Andělé, bez téhle výhry by se o nás tolik nevědělo. Předtím si třeba lidé ani neuvědomovali, že jsme česká kapela.

Co sladkosti, jaké jsou vaše nejoblíbenější?
- Albert: Takže Kyselé rybičky, Vexty, Kyselé žížalky, Coca-colky, Makronky, čokoláda Lindt.

Máte domácí zvíře?
- Johny: Já mám dvě kočky, papouška a rybičky.
- Albert: Já jednu kočku.
- Michal: Nic.

Slyšeli jste někdy o webu Krásná.cz?
-Albert: Jo.
-Johny: Ne.
-Michal: Ne. Existuje i web Krásný.cz?

Již po pár otázkách zjišťuji, že mé obavy byly zbytečné. Kluci jsou normální kluci, se kterými se zasmějete, poradíte. Jsou fajn a rozhodně to nejsou žádní namyšlení "týpci", kteří to dělají jenom pro slávu a peníze. Oni hudbu dělají proto, že je to baví! Na konci rozhovoru, který nám trval asi 30 minut, jsem kluky požádala o autogram. Albert napsal věnování a všichni 4 členové se podepsali. Albert rozhodně nezklamal se svoji spisovnou řečí, výslovností angličtiny a s výstřihem do V, je takový milý kluk, který rozhodně nemá o přízeň dívek nouzi. Johny působí jako upovídaný kluk, se kterým by se na sto procent nikdo nenudil. Michal skvěle ovládá nástroje, takže tomu patří jedna velká poklona.
Rozhovor jsme měli za sebou a čekal už nás jenom vytoužený koncert.
Kotelna po 21:00. Opravdu přišlo mnoho lidí, kteří si nenechali ujít tuhle skvělou událost. Začínají se hrát první písně. S těžkostí se probojovávám do druhé řady, kde mám na všechny skvělý výhled. Pokouším se udělat pár fotek a videí, ale můj telefon není bohužel v tomto ohledu nejlepší. S nadšením zpívám písničky s kapelou a užívám si skvělou atmosféru. V té spoustě lidí vidím jejich úspěch. Vsadím se, že skupina Charlie Straight budou jednou neuvěřitelně slavní. A každý se bude divit, že taková kapela pochází z Čech. Bohužel koncert rychle ubíhá a je tu poslední písnička, na níž Albert skáče do davu lidí. V momentě jeho skoku, schytáváme s druhou kamarádkou ránu nohou do obličeje. Po pár vteřinách zjišťuji, že mi Albert ukopl i díl mého úžasného náramku, ale ten jsem bohužel ani po koncertě nenašla.
Určitě jsem si koncert užila a myslím, že klukům se také líbil.

Albert: Koncert v Kotelně nás moc příjemně překvapil, protože přišlo snad 350 lidí a byla skvělá atmosféra. Lidi s námi zpívali texty písniček z nové desky jako Too Many Knives a při Upside Down, kterou hrajeme na konci, jsem skočil do publika. To mě baví.
Pavel Pilch (bubeník) vzkazuje, že to byl jeden z nejlepších koncertů tohoto roku.

Poslední, co asi můžu klukům vzkázat je to, že jsem si koncert plně užila a rozhodně jsem nebyla sama. V hlavě mi nadále zní písničky, cítím tu atmosféru. V budoucnu, až budete zase někde poblíž, si vás ujít nenechám. Jste skvělá kapela!

(Štěpán Kafoněk)

(Štěpán Kafoněk)

(Štěpán Kafoněk)

(Jana Faltysová)

(Jana Faltysová)

+ video (Roman Poul)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cghd cghd | 2. května 2012 v 20:31 | Reagovat

Ahoj.. promiň, ale... Miluješ někoho a chceš to snim dat dohromady pošly toto 20 lidem do 10 minut a stane se ti něco krasneho ale když to nepošleš tak budeš mít 17 let smulu v lásce i ve škole holčička kterato napsala po té umřela jmenovala se Juli...
Konec chatové konverzace

2 Lucie Lucie | Web | 2. května 2012 v 20:37 | Reagovat

Jsou z Třince jako já=)

3 brunetshowforever brunetshowforever | Web | 2. května 2012 v 20:39 | Reagovat

moc krasny blog!!!!
jestli chces koukni se na muj:)

4 Kejt Kejt | E-mail | Web | 4. května 2012 v 20:49 | Reagovat

Miluji je!:)
Alber mi přišel simpatický i při rozhovoru u Krause.:)
Hezký rozhovor:)

5 Bruska Bruska | Web | 24. června 2012 v 19:25 | Reagovat

jsou super! :D Teda musím se přiznat (a asi jsem divná), že se mi více líbila jejich první deska...přišli mi tam takoví více originální. Ale stále je mám ráda... :-P

6 zuzule1996 zuzule1996 | 3. října 2012 v 17:48 | Reagovat

Albert♥:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama