Září 2012

Originální recept na čokoládový dort!

30. září 2012 v 17:39 | Bára Vacková |  Ostatní

Takže, dnešní recept na čokoládový dort! 46 si nevšímejte- tátovi k narozeninám :) Možná si myslíte, že upéci dort je hrozně těžké. Ale naopak. Je to lehčí, než se zdá!

Co budeme potřebovat:

Jako ozdobu barevné "třísky" (nevím, jak se tomu říká)
1x BEBE tmavé sušenky
1x Čokoláda NA VAŘENÍ
2x Smetana KE ŠLEHÁNÍ
Máslo 125 g
Cukr krupice 100 g
Vejce 2 ks
Hladká mouka 250 g
Prášek do pečiva 1 lžička
Mléko 5 lžíce
Kakao 3 lžíce

Jako první si uděláme korpus. Já používám recept na Muffiny. Změklé máslo, cukr a vejce ušlehejte, přidejte mouku s práškem do pečiva. Nakonec přidejte mléko, čokoládové kousky (nemusí být) a kakao. Vše dobře promíchejte (klidně i mixérem- směs je hodně tuhá).


Objevy a přešlapy, eshop

29. září 2012 v 20:09 | Bára Vacková |  Videa
Tak, dneska můžete koukat na video Objevů a přešlapů!Další velká zpráva pro vás je můj "eshop". Nacházím se v situaci, že si peníze vydělat potřebuji, tak aspoň by mi mohli kápnout z prodeje některých mých věcí. Budou tam přibývat i různé kosmetické produkty, takže sledujte :) - http://www.omlazeni.cz/inzeraty-uzivatele-53487-0.html

Dneska! bych tu viděla jedinečný článek- recept na čokoládový dort! Takže těšte se :)


Časté otázky o vlasech (2)

28. září 2012 v 19:09 | Bára Vacková |  Ostatní

Můžu ovlivnit vypadávání vlasů?
-Pokud chcete alespoň trochu zmírnit vypadávání vlasů, zkuste potraviny s vysokým obsahem železa, křemíku a vápníku (mléčné výrobky), dále pak ovoce a zeleninu. Velkým faktorem pro vypadávání vlasů je stres. Existuje také spousta výrobků, na zmírnění vypadávání vlasů, ale není to levná záležitost.

Mám suché vlasy, jak o ně pečovat?
-Nejdříve může být genetický faktor- suchá pokožka hlavy, s tím bohužel nic moc nezmůžeš, jelikož ti pokožka neprodukuje správné množství mazu. Za další si už ale můžeme sami. Žehlení, fénování, hory přípravků apod. vyvádí vlasy z rovnováhy a tak nepoškozuje. Následné vysoušení vlasů můžete pozorovat hlavně při častém barvení a při používání stylingových výrobků, jako jsou tužidla apod. A jak předejít suchým vlasům. Důležitá je kombinace dobrého šamponu s kvalitní maskou (nejlépe stejná kolekce a značka)
(TIP, Kérastase Sada Nutritive + Age Recharge šampon a maska - Komlpletní péče pro suché vlasy)


Videa- Vlasová kosmetika + otázky

28. září 2012 v 14:39 | Bára Vacková |  Videa
Zdravím všechny, dnes čekejte nějaký článek, ale teď se mrkněte na nová videa!Nejtěžší a nejhorší

24. září 2012 v 20:39 | Bára Vacková |  Povídám..
Někdy je to, co máme, nejtěžší udržet. Jestli to pustíme, je to zase nejhorší získat zpátky.

Zfravím do pondělního večera. Jak jste si užili víkend? Já fakt suprově! ;D Jinak přišlo podělí a mě hlava nějak vynechává, jelikož si prostě na nic, co se učiva týče, nevzpomenu. Takže koukám celý den upřeně před sebe. Žádné srozumitelné články dneska nečekejte, opravdu nemůžu nic vymyslet. Snad se zítra dočkáte! Jinak odebírejte kanál na YOUTUBE, odkaz je v menu. 12 odběratelů, to je naprostá paráda! V blízké době asi video o vlasové kosmetice nebo nějaká dekorativka.


Večer aneb Debilní kecy

23. září 2012 v 19:19 | Bára Vacková |  Povídám..
[vybraná fotografie]

Tak musím se vám pochlubit ;D včerejší večer byl naprosto úžasnej. Parádně jsem se vyskákala a vytančila, takže najedničku :) Akorát jsem nenašla za pozdější večer jednu osobu, kterou jsem hledala asi hodinu, tak to mě trochu víc vyvedlo z míry. Ale ano, Debilní kecy!

Slyšeli jsme Kulohryz, asi kolem půlnoci. Všichni ochotně podepisovali, fotili se. Cituji Erika: "Né abys to umyla!" Ale lihovka bohužel jde dolů sama a nejenom pomocí vody. Takže to dopadlo tak že mám popruh od bílé tašky modrý ;D Erika se mi dokonce podařilo vytáhnout na malou plošinu, jo vzala jsem ho za ruku a vytáhla ho tam ;D Hrálo se také o tričko : Zlato, vyhudruj mi pelikána. Vybrala se jedna dívka a jeden kluk a ty se střídali v zahlášení hlášky z jakýkoliv debilních keců.

Shrnutí? Super večer :)


Hned dvě na jednom místě

21. září 2012 v 21:09 | Bára Vacková |  Povídám..
Dnešní trénink byl jedna velká bomba. Bylo to naprosto skvělé a také naprosto vyčerpávající. K recenzím chystám korektor od ELF, termoochrana pod žehličku a šampón na vlasy. Snad během týdne recenze můžete čekat. Abych byla upřímná, články se mi teď psát nechtějí. Učení se pomalu, ale jistě rozbíhá a to semi nelíbí. Nechci to teď nechávat na poslední chvíli. Takže výpisky začínají běžet rychlostí blesku ;D.

Mohla bych totad také oživit receptem na vynikající buchtu, co myslíte?


- A mám hned dvě ;D Love him..


Vylepšování těla pomocí tetování a piercingu?

20. září 2012 v 21:09 | Bára Vacková |  Ostatní

Tetování a vylepšování těla? Je tahle definice správná? Nebo je to spíše poničení těla?
Tetování, všichni víme, co to je. Někdy jsou tetování propagovány jako nápis, jindy je to obrázek, někdy je menší, někdy přes celé tělo. Tenhle hit je také jeden ze zkrašlovacích procesů hvězd. Tetováním si nahrazují něco, co ostatní nemají. Něco, co je vlastně dělá jejich tělo výjimečné. Proto mnohé z nich můžete vidět s tetováním, popřípadě s piercingem. Často si právě zkrášlují tělo i vzpomínkami, nebo také svými city. Dominuje u nich také duo-tetování, čímž myslím, že si pár navrhne stejné tetování a pak se piští tím, že mají něco společného i navenek. Bohužel, když se rozejdou, je to jenom bolestivá vzpomínka. Nebo další možnost, dát ho pryč, kterou zvolila i Eva Lorgiová.

Jahoda a pravopisná chyba?


Denní- ranní- rozpis dne

18. září 2012 v 19:59 | Bára Vacková |  Povídám..
Dneska jenom lážo plážu, co dělám ráno? Kdy vstávám, co všechno stihnu apod. Chtěla bych natočit i My everyday make-up rutine. Tak sleduj můj kanál a moje videa! - YOUTUBE

6:30- první zvonění budíku
6:35- druhé zvonění budíku
6:40- třetí zvonění budíku
6:45- vstanu z postele, obléknu si župan a jdu do koupelny
6:46-6:50- koupelna (čištění zubů)
6:51- zapínám žehličku


Čištění pleti

17. září 2012 v 21:09 | Bára Vacková |  Ostatní
Ahoj, hodně lidí se mě ptá, jak si čistím pleť. Rozhodla jsem se věnovat článek právě tomuto tématu. Takže pleť si většinou čistím až večer, ale někdy odpoledne když přijdu ze školy tak prostě vezmu vatový tampónek a pak přejedu Biodermou. A ta úleva!! Pokud jsem ale v normálním dni, začíná to tím, že si opláchnu obličej vodou, když se sprchuji. Obličej pak otřu do ručníku a tím si vlastně smyju počátky řasenky a make-upu. Před odchodem do postele si vyčistím zuby, opláchnu obličej několikrát vodou a použiju Biodermu na vyčištění pleti. Když mám pleť hodně špatnou, zvláště v období menstruace, tak používám mýdlo od Biodermy, které mě vlastně pupínky vysuší, takže se jich rychleji zbavím. Pak aplikuji většinou krém, který použiju jenom na oči, protože mojeočka jsem poněkud vysušené. Poté následuje lokální aplikace Alpy. Na tváře Alpu nepoužívám, spíše jenom znovu na pupínky. Alpa smyje z pupínků přebytečnou špínu a mastnotu a já můžu jít čistá do postele!Nákupy a novinky- Září 2012

17. září 2012 v 19:49 | Bára Vacková
Tak video je na světě! Je to konečně pdo 10minut, takže není extra dlouhé, jenom jsem to v rychlosti projela, takže doufám, že klikneš na odběr a že se budeme vídat dál :) Samozřejmě recenze na výrobky budou i na blogu!


Video- Kosmetika ELF

16. září 2012 v 20:29 | Bára Vacková |  Videa
Takže, včera jsem měla hroznou chuť tvořit video, takže jsem svůj výrobek poprvé oficiálně nahrála na youtube! Kvalita je sice horší, moje vlasy také nejsou nejlepší, ale když už :) Dnešní nákupy byly úspěšné, takže asi udělám video v blízké době na Nákupy a novinky! Jinak piště připomínky, komentáře, cokoliv, budu ráda.Cestujeme po internetovém obchodě

15. září 2012 v 19:49 | Bára Vacková |  Ostatní
Do dnešního chmurného, zataženého dne ti přináším prohlídku po internetovém obchodě BabyBaby.cz. Tento obchod mi přijde relativně lěvný ohledně kosmetiky, kterou seženete v drogeriích až za dvojnásobnou cenu. Proto ti představím různé kousky, co by rozhodně stály za letmé shlédnutí. Začneme kosmetikou Catrice.

První, co mě padlo do oka a vůbec díky čemu jsem tenhle web objevila je paletka korektorů, 5 korektorů na různé problémy. Možná si říkáš, proč je tu ta zelená? Zelená je na zakrytí zarudnutí, třeba v okolí zanícených pórů. Můžeš jí zde koupit za cenu 94korun!!


Na oplátku vy mě

15. září 2012 v 19:19 | Bára Vacková |  Ostatní
Tak teď by to byl článek, kde bych se zeptala spíše já vás. Vaše zkušenosti se mi rozhodně buhou hodit, popřípadě nějaké připomínky. Zítra jedu do Brna na nákupy, a chci oběhnout drogerie. Minule, když jsem byla v Brně, tak jsem nakoukla do DM, a chtěla jsem tam hrábnout po vlasové kůře za 20korun, jenomže mi mamka nákup nějak rozmluvila, že pojedeme ještě do Pardubic, takže si to koupím tam. Říkala jsem si že je to fajn, třeba najdu něco lepšího. Ale jako na potvoru tam tu vlasovou kůru neměli!

Chtěla bych se vás zeptat na jednotlivé výrobky- 1) Silk and gloss- Hot Straight spray- jedná se o termoochranu při používání žehličky, který je můj hodně vytoužený. Snad se konečně odhodlám si ho koupit. Máš s ním nějaké zkušenosti? Kde bych ho sehnala nejlevněji?


Víme co je to Primer? - ELF

13. září 2012 v 19:59 | Bára Vacková |  Tester

Dnešní den je takový líný. Pořád prší a nic se nechce dělat. Očka se zavírají, ale na spaní je příliš brzo. Tak aspoň, ať máte co číst, když včera nic nového nebylo. Další recenzovaný výrobek by byl znovu od Elfu, tentokrát Primer, báze pod oční stíny. Mám ho v odstínu 7501, největlejší. Chtěla jsem i pleťovku, jenže ta už nebyla na skladě. Začneme cenou, která je krásných 39korun!

Je to báze pod oční stíny, která stíny bezpečně udží celý den. Možná jsem povrchní, ale moc jsem tomu nevěřila, protože cena 39korun je podle měna primer hodně nízká. Ale, vše se obrátilo. Po nanesení báze stíny krásně přilnou a vydrží opravdu celý den. Když jsem se šla umýt, myla jsem si i vlasy. Samozřejmě si omyju i obličej a ten následně utřu do ručníku. Setřela jsem i oční stín. Poté jsem šlak zrcadlu a co bylo na očních víčkách? Ano, pořád byl vidět hnědý stín! Řasenka šla jasně dolů. A odlíčení samozřejmě není problém.


Paletka ELF

10. září 2012 v 20:59 | Bára Vacková |  Tester

Dneskaje tu recenze na paletku od Elf. Myslím, že je cenově plně dostupná, protože stojí pouze 129korun, najdete v ní 32 stínů. Já mám z kolekce COOL, vybrala jsem si ji proto, že tam byly i barvy do fialova, zelena,modra a ne pouze hnědé odstíny. Když mi paletka přišla, byl ten kryt tročku nalomený, ale co se dá dělat. Nevýhodou hnedka prvního typu je zavírání, protože to jde opravdu těžko a hned jsem si seškrábala lak na nehtech. Takže pokud nijak s paletkou necestujete, jako třeba do školy atak (což silně pochybuju), tak nechávat nedocvaklou. Paletka obsahuje mimo 32stínů jeden aplikátor, klasický, oboustranný. Já ho tedy nepoužívám, přijde mi, že stín nějak nasákne do sebe, takže mám klasické štětce na stíny. Kladem je to, že místo na štěteček je větší, takže se vám tam vejdou i větší štětečky, což je rozhodně super. Na víku nahoře je zrcátko. Není nijak zvětšovací, normální, klidně se i v něm dá nalíčit.


Kolik jsem schopna věnovat kosmetice?

9. září 2012 v 20:59 | Bára Vacková |  Povídám..

Takže, dneska povídací článek. O víkendu moc nemám čas psát nějaké "romány", takže jenom to vezmu nějak stručně. Napadlo mě udělat článek, ve kterém vám řeknu já svůj názor na cenové relace kosmetiky. Spousta blogerek si kupuju kosmetiku poměrně drahou, a jak je to semnou? (Určitě na tohle téma budu dělat video, ale na tosiholt budete muset počkat až po Vánocích, jelikož si plánuju nadělit novou kameru, se kterou budu točit nejen povídací videa, ale i líčení!)


Lekce kosmetických štětců

9. září 2012 v 15:29 | Bára Vacková |  Magazín líčení
Takže, dnešní lekce je ohledně štětců. Představím ti různé štětce a řeknu, k čemu vlastně jednotlivé štětce slouží.

Pudrovací štětec
- Větší objem štetce ti usnadní aplikaci pudru, protože stačí jednou přejet tvář a máš rovnoměrně nanesený pudr. Na pudr je rozhodně nevhodný štětec, který nemá velkou plochu. Nesjednotí to tak dobře a navíc, bude to trvat strašně dlouho!

kosmetický štětec Beauty Strokes


Some facts about me

5. září 2012 v 20:59 | Bára Vacková

Tak dnes se můžete těšit na nějaké sblížení s mojí osobou. Dala bych sem různé body, jak ohledně mě, tak ohledně blogu. Takže, snad se bude líbit!

Kolik mi je let a jak dlouho se věnuji kosmetice: Je mi 15, kosmetice se věnuji už nějaký ten pátek. Budou to výhledově asi dva roky. Ano, s přechodem 13-ti let jsem se začala orientovat na pudry, lehké make-upy apod. Možná si myslíte, že jsem na to byla malá, ale moje pleťmá i svoje nedostatky. Pleť není problematická, ale kruhy pod očima, to je můj giganický problém! Zpočátku jsem nevěděla, k čemu je toto a k čemu je zase ono, ale postupem času se nějak vzdělávám v tomhle oboru, takže vím, že jedny stíny ke mě půjdou, druhé jsou kemě naprosto nevhodné. Jeden make-up nekryje, druhý vysušuje apod. Řekla bych, že jsem si prošla tím základním a teď můžu přesedat na vyšší vzdělání. Kosmetice se chci věnovat nadále, doufám, že i pak třeba ve 25letech budu recenzovat kosmetiku a budu v tomhle oboru zběhlá!

Největší zlozvyky: Možná se někomu bude zdát něco poměrně ujeté, ale je to zlozvyk. Mezi ty největší patří čuchání všeho. Ať to jsou pleťové vody, krémy, stíny, barvy, ředidlo, cokoliv co má nějakou chemickou vůni je moje slabina. Když čerstvě lakují chodník, nebo čerstvě vymalováno, to je moje! A i když to není chemické, ke všemu si prostě musím čichnout.


Avon Oční stíny v tužce SuperShock Moonshine/Starry Night.

5. září 2012 v 19:59 | Bára Vacková |  Tester
Tak dnes tu máme Avon Oční stíny v tužce SuperShock Moonshine/Starry Night. Dají se použít jako linka, nebo jako oční stíny. Na linku mají ale dost velký průměr náplně. Kombinovat jsem stíny nezkoušela. První je stín s názvem Moonshine, který je stříbrný. Klasická stříbrná. Nic extra. Dobře se nanáší, ale celý den bohužel ani jeden stín nevydrží. Po večeru můžete mít pocit, že vlastně vůbec nejste namalovaná. Druhý stín s názvem Starry Night je takový šedo černý, moc pěkná barva. Rozhodně si ji zamilujete. Tužka je poměrně velká, takže i množství stínů je dostatečné. Aplikace dobrá, barvy dobré, jenom holt nevydrží tak dlouho. Pokud hledáš něco na večer, bude tohle tvoje jednička! Seženeš jí už od 158korun!