Květen 2013

Proč se ti neozývá?

30. května 2013 v 20:01 | Bára Vacková |  Ostatní

Byli jste na rande, užívali jste si to, smáli jste se. Na rozloučenou jste se políbili. Ale proč nevolá a nepozve tě na další rande?
Občas kluci drží pravidlo- nevolat 4 dny, aby holka byla vykolejená z toho, že kluk nevolá. Takže pokud toto je i tvůj případ, stačí chvilku vydržet a další schůzky se s klidem dočkáš. Pokud se neozve už delší dobu, asi tento trik nepoužil. A teď čím to je?

1. Vše podle svého
Pokud děláš z komára velblouda, tím ho jenom odradíš. Nemůžeš se divit tomu, když hned poprvé budeš vykládat o svých problémech, které budeš neustále vyhrabávat z minulosti a dělat z nich moc velkou vědu.
Potřebuješ mít prostě stále pravdu a být před ním ta nejlepší, perfektní dívka. Většinou se snažíš působit chytře, abys předvedla, že máš nejen pěkné tělo v černých legínách a uplém tričku, ale že i něco znáš. Když si budeš hrát ale na příliš chytrou, tím ho ještě více odradíš.
Kluk většinou hledá dívku, se kterou může blbnout, které nebude vadit, když si rozmaže řasenku, když jí postříká vodou, ale tohle ty mu nenabízíš. Tak čím to asi je, že se neozývá?

Jak to napravit? Zkus se trošku uvolnit a nedělat ze sebe to, co vlastně nejsi. Zkus se zasmát nejen jeho vtipným historkám, ale i sobě. Zkus mu dát pocit, že s tebou se ve vztahu nudit nebude.


Sephora crayon contour yeux 12H waterproof 5th Avenue - Mat

24. května 2013 v 15:44 | Bára Vacková |  Tester
Dneska tu máme tužku od Sephory. Netuším, jestli je k sehnání i u nás, dostala jsem jí jako dárek. Je v ostínu 5th Avenue - Mat, což je taková šedo-černá barva. Je matná, takže další plus a i voděodolná.

Tahleta tužka na oči je pro mě prostě jednička. Je krásně měkká, dobře se ořezává a skvěle se s ní pracuje. Skvěle také drží na vnitřním koutku oka a opravdu se nehne. Je vynikající na celodenní nošení a její voděodolnost je samozřejmě přínosná. Většinou se mi stává, že když si zívnu, začnou mě slzet oči a sem tam mi ukápne slza. Vetšinou se mi linky vždy rozpily a já si je musela u zdcadla nějak poupravit. Když ale použiju tuhle tužku, takovéto starosti nemám. Tužka se prostě nehne a zůstává tam, kam jsem jí nanesla.

Tužka, co jsem našla, stojí asi kolem 250korun. No není to zrovna extra levné na moje poměry, ale za tu cenu rpozhodně stojí. Jenom nevím, jak by se s ní dělaly horní linky, jelikož je na to poměrně tlustá. Ale na spodní, hotový zázrak.Ať žije maturitní týden

23. května 2013 v 19:35 | Bára Vacková |  Povídám..

Nazdárek, takže dneškem nám končí maturitní týden a tím pádem i krátké dny. Dneska jsme měli jenom 3 hodiny- paráda jít o půl 11 domů. Takže naprosto skvělý a super. Jdeme po chodby a spolužačka na prváky (měli do půl 12), víte co bych nechtěla? Mít do půl 12 :D Taky jsem vymyslela nový slovo- čoukej- jako čum a koukej, prostě čoukej :D

Zítra se dozvím na volejbale, jestli budeme hrát ligu! Kéž by. Já bych skákala až do stropu. Víte co, ten pocit, když se vás někdo zeptá a jakou soutěž hrajete? Hrajeme ligu, ou yeah :D Tak snad to klapne :)

S třídou řešíme školní výlet a je tak skvělý, že s náma žádnej druhej učitel jet nechce (no s náma by jeli možná rádi ale bez dozoru druhé osoby). Nebo spíš, žádnýho jsme ještě nenašli. Včera jsem se schodli, že by bylo nejlepší na ty dva dny zůstat doma a jít se kouknout třeba na film a pak domů. Nebo jet si někam sami bez třídní, to by byl aspoň výlet :D


Volejbal je naše vášeň

20. května 2013 v 20:44 | Bára Vacková |  Povídám..
Nazdárek, tak co, jak ste si užili slunečný víkend? Já jsem v sobotu byla na zábavě, spát jsem šla ve 2 a v 6 vstávala na volejbal a odjížděla směr Lupenice- Zmrzliňák! No, nakonec ráno pršelo, takže než jsem došla k sokolovně byla jsem promočená jako myš. Když jsme dojely do Lupenice, stále pršelo, takže se začátky zápasů posunovaly. No, nakonec se vyčasilo a déšť odešel pryč a nastoupilo slunce.
Po prvním dni jsme jely na bazén a strávily jsme půl hodiny v páře, to byla pohoda :D Druhej den to bylo se sluníčkem trochu krušný. Svítilo celý den, v klidu jsme se opalovaly na dece, vše pod kontrolou. Jenže pak přišel poslední zápas, kterej jsme hrály snad přes hodinu a buď si ve 3hodiny na přímým slunci. No nakonec to dopadlo tak, že mám spálený dokonce i uši, opálenej dres (rukávy), spálený stehna, opálený kraťasy a opálený nákoleňáky. No prostě je super, když si zapomenete opalovací krém. Jinak celkové 7. místo v kategorii Kadetky. Jenpom je škoda, že se tam už příští rok nepodíváme, jelikož soutěž Juniorek se tam už nehraje.
Vtipná věc ve hřišti- foukal vítr a my přijímáme. Jdu na smeč, rozbíhám se a míč se mě odfouknul za mě a já omylem trefila smečí hráčku v našem poli :D

Nejvíc stejně miluju volejbal. Protože mám u něj jenom jednu starost, jestli zasmečovat, nebo zalejt. Všechno jde bokem a jede se jenom v určitém momentu. Když se něco nepovede, stačí se jenom oklepat a jedeš dál.Hudba buduje mě

16. května 2013 v 22:02 | Bára Vacková |  Povídám..

Ahoj všem!! Včera vyšlo album IDIOT od Vladimira518!! Určitě poslechněte! Dneska jsem byli se školou na výchovným koncertě v kostele! Varhanní koncert, no skvělý. Dokonce i učitelky si na chvilku schruply!! :D

Jinak hokej. Ještě v 14:20 jsem běžela na poštu poslat balíček, a žila jsem v domění, že hrajeme ve 25, takže celá uřícená doběhnu domů a zjistím, že hrajeme až ve třičtvrtě. Ale tak, Švýcaři si to zaslouží, to jo. Pokud jsme se chtěli probojovat dál, museli by se hokejisti začít pořádně snažit dřív.

Konečně nastává víkend a já m§žu s milovaným volejbalem jet na Zmrzliňák! Á to bude skvělý. Doufám, že letos konečně nebude pršet. Vždycky jsou skvělý historky odtamtud. Jednou jsme tak ležely na pokoji a kamarádka pila vodu z flašky. Jenže pak to podala z patrovky dolů holce, co spala pod ní, aby tu flašku položila a zašroubovala. Jenže ona to nepochopila a tu flašku zmáčkla. Takže chudák ta nahoře, která měla celou politou postel a pyžamo :D

Poslouchej!!!!Never give up

15. května 2013 v 21:07 | Bára Vacková |  Povídám..
Nazdárek šmudlíni! Dneska mě zase vidíte na nějaké fotce, když ne na videu. Chtěla jsem dnes točit venku, jelikož bylo krásně, ale strašně foukal vítr a naneštěstí mi došla i baterka v kameře. Takže jsem cvakla jenom několik fotek. Bylo opravdu srandovní se fotit, jelikož kamera při tom vydává hrozný zvuky, takový to cvak :D A sousedi vedle na zahrádce a z naší terasy se ozývá: cvak, cvak, cvak :D Jinak, kameru mám na parapetu, a musela jsem mit vyšpulenej zadek na celý sídliště :D Asi taky krásná podívaná.

Jinak, příští středa (žeby?) by konečně byl my friend does my make-up TAG!! Takže snad to konečně vyjde a bude to nějaké vtipnější video. Taky chci něco natočit o svém životě :)

Přihláška do tanečních byla vyzvednuta, teď stačí jenom vyplnit a odevzdat. Fůů, konečně nebudu na plese stát a čumět na ostatní lidi, jak si to tam jezdí po parketě a já tak maximálně někomu přišlápnu nohy, nebo šaty. Ale chci vidět, jak seženu společenský šaty. A za žádnou cenu nechci dlouhý! Brr :D

Asi se dám na psaní básniček, jde mi to opravdu bravůrně! Maturitní týden se blíží, což pro mě znamená držet palce kamarádům, ale taky 4 dny do půl 12!! Ou yeaah. Nejlepší je, že ještě neznáme rozvrh na ten týden, ale jsme domluvený s třemi učiteli, že první hodiny v maturitním týdnu budeme psát písemku. Takže už to vidím, že to bude pondělí, všechny 3 předměty, a já jsem celý víkend v tahu. Jedeme s volejbalem na Zmrzliňák- kadetky :) Kdo jede taky?? Už se hrozně těším! :))


Nikdy to nepřebolí

12. května 2013 v 19:02 | Bára Vacková |  Povídám..

Čas bolesti zahojí, ale i otevře. Vždycky to bolí, na čase nezáleží. Většinou když jste s někým, koho máte rádi, čas uteče hrozně rychle. Dvě hodinky? Prdlajs, pro mě jsou to jak dvě minuty. A nesmutnější na tom je to, že když se stane něco, po čem po nocích toužím a šeptám do ticha pokoje, ten den uteče jako voda. Když je to den poté, s úsměvem vzpomínám, jaké to blo včera. Ale pak? Pak je to najednou měsíc, dva.. Až se z toho vyklube půl rok. Najednou je ta nedávná vzpomínka od tebe na míle vzdálená.

Vždycky jsem slýchala, čas to všechno zahojí. Ale ani čas nezahojí otevřenou ránu. Je to jak když bys měla v koutě pavučinu a čekala, až se sama smete. Možná se rána časem zlepší, ale nikdy se nezahojí. Neboť nikdy nezapomeneš na moment, kdy ti nejbližší člověk dokázal nejvíce ublížit. A čas to nikdy nevyléčí. Pouze zalepí náplastí, která se může znovu odtrhnout, a nebo nalepená zůstane.

A když čas utíká, je jedno co řeknete teď, nebo za den až dva. Čas se u toho jenom zastaví, vmete do tváře a zase utíká dál. Nikdy se nezastaví. Nikdy se nezastaví na nejkrásnějších momentech, ale ani na těch nejhorších. Někdy je to celkem úleva, když vás čas od problémů jednoduše unese, na druhou stranu, když vás unáší od toho, u čeho bys chtěla zůstat, ucítíš takovej zvláštní vnitřní pocit, ten pocit bezmoci. Jelikož čas, ten zastavit nedokážeš.

A když litujeme? To je možná tím, že čas plyne tak rychle, tak tím později si uvědomíme, jakou chybu jsme udělali. V momentu si to nevybavíš, jaké může mít rozhodnutí následky, ale když čas uběhne, pak vlastně zjistíš, že tohle jsi vlastně vůbec nechtěla udělat.

(někdy si připadám jenom jako zboží s čárovým kódem)

Učení je mučení? Zkus zábavnější formu!

10. května 2013 v 17:49 | Bára Vacková |  Ostatní

Drcení z knížky, ze sešitů stále a dokola. To asi nikoho nebaví co? Proč si učení trochu nezpestřit? A jak?

1. Výpisky- pokud si učení z knihy nezapamatuješ, stačí, když si vezmeš papír a tužku, nebo třeba i tvůj notebook. Vezmeš sešit a učebnici a začneš si vypisovat nejdůležitější informace. Pokud si píšeš do notebooku, je fajn si informace přeposílat s kamarády, kteří preferují také tuto metodu. Ověřit si informace, popřípadě něco přidat. - pro mě neefektivnější způsob je ten, když si sepíšu všechny informace na počítači, poté si je vytisknu a pak začnu přepisovat ty nejdůležitější informace na papír ručně. - samozřejmě je tenhle způsob nákladnější na čas. Vždy aspoň tak na 2 hodinky.


Wish list kosmetiky

8. května 2013 v 12:29 | Bára Vacková |  Ostatní
Tak tento článek bude speciální, protože to bude něco, co tu ještě nebylo. Bude to wish list kosmetiky, kterou bych si chtěla někdy pořídit. Tak snad si to užijete.


1. Naked paletka očních stínů
-slintám po ní už asi 2 roky. Bohužel je to pro mě moc drahá záležitost a taky jedna věc co mě štve, na to, abych nosila stíny každý den, na to nemám ráno bohužel čas. Ale určitě bych chtěla tohle 100% zkusit. Láká mě to pořád a pořád.

2. Maska AUSSIE 3 MINUTE MIRACLE
- Plum hodně mluví o této masce a mě láká čím dál více. A na mé vlasy by to rozhodně prospělo, jelikož jak říká mamka "máš mrtvé vlasy".
Uzdravte a oživte své vlasy s tímto intenzivním zázrakem. Vyrovnané pH a tee trea oil s kapkou bambuckého másla vlasy hydratují do hloubky tak, aby byly pružné, hebké a plné lesku. Perfektní i pro barvou ošetřené vlasy.

3. PHYSICIANS FORMULA - PŘÍRODNÍ ŘASENKA JUMBO LASH
- tahle řasenka mě také strašně láká. Je to přírodní řasenka a řasy má vyživovat. Jelikož já jsem na řasenky vysazená a mám jich doma opravdu hodně, tuhle bych ho svojí sbírky rozhodně vzala!

4. MAC
- o téhle značce se taky stále mluví. Nejraději bych vyzkoušela bronzer, který vypadá naprosto úžasně! To jsou aspoň odstíny.

5. MISSHA SIGNATURE REAL BB CREAM
- mluví se o něm opravdu dobře a je to jeden z nejoblíbenějších BB krémů (opravdových BB krémů!) Vyzkoušela jsem zatím jenom dva, Garnier a Nivea, neoslovil mě ani jeden. Ovšem tenhle BB krém má škálu odstínů, takže bych si na svojí pleť určitě pomocníka našla.


Wadap.. I'm a big..

4. května 2013 v 14:01 | Bára Vacková |  Povídám..
Ahoj všem! Bohužel mám pro vás špatnou zprávu. Nějak se mi zaviroval můj počítač a když se přihlasím, nejde mi už nic načíst, takže bohužel. Netuším kdy to bude opravený, takže teď pracuju akorát na tátovém pracovním a to hlavně na věcech do školy. Video ale pro vás mám :) Tak doufám, že si ho aspoň užijete. Připravuju speciál řasenek a k tomu bude i článek. A pak další video na téma líčení, skladování make-upu apodobně.

Ve škole se mi to teď trochu porouchalo. Aneb začalo to tak, že jsem si vzala špatnou skupinu písemky, protože jsem věděla jednu skupinu, co tam bude a na to byla naučená a já si vezmu tu druhou a nic jsem nevěděla :D Pak fyzika- netušila jsem nic, takže za 5, ale nakonec jsem si našla bod, takže výsledná čtyřka mě ani tak moc netěší, takže se budu muset šrotit ještě na opravku.

Konečně jsme měli trénink na volejbale! A dneska dopoledne jsem strávila sbíráním listů na sokolovně a lámáním a přenášením větviček. Brr :D Tahali jsme takovej vozík (takovej velkej) a převáželi jsme ho k jednotlivým kupkám shrabaného listí a pak s pomocí hrábek a lopat listí nakládali na ten valník, fakt sranda :D

Jinak jsem zjistila, že jsem nějaký magnet na úrazy. Nejen že při tělocviku, když jsem skákala do výšky, tak jsem se kolenem kopla do nosu! Taková rana a já se jenom zvedla a z nosu kape krev a zbytek hodiny strávím na lavičce s kapesníkem v nose. A furt to šíleně bolí, hlavně když smrkám. Další úraz pochází z propisky, aneb nikdy se neperte s propiskou, který má zlomenej ten plast, za který se dá dát papír atak (víte ne?) protože u mě to dopadlo tak, že jsem tím zlomeným hrotem měli propisku v dlani a spolužák mě jí vší silou vytrhl a rozedřel mi dlaň :D sice na malé části, ale šíleně to pálilo! A třetí? Jsem moc šikovná, takže se při sbírání klacíků a házení je přes plot říznu o ten plot :D

A teď už slíbené video! :)