Listopad 2013

Charlie Straight- jedna skupina, 4 členové = srdeční záležitost

30. listopadu 2013 v 16:39 | Bára Vacková |  Povídám..
A je to tu. Skupina Charlie Straight vystupuje v brněnském klubu Fléda 26. 11. 2013, bohužel někomu do smíchu moc není, jelikož je toto jejich předposlední koncert. A ten poslední je teprve čeká, a to 7. prosince ve Špindlerově Mlýně.

Před klubem stojí fronta fanoušků i fanynek. Když se všichni naskládají dovnitř, začíná se něco dít. Hraje předkapela, všechno vypadá skvěle. Pak ale přijdou technické problémy a Charlie Straight odkládají svůj výstup o 15 minut. Ale i to čekání za to stojí.

(foto: Romana Šlapáková)


Killer Queen- Katy Perry

23. listopadu 2013 v 16:00 | Bára Vacková |  Tester
Všem známá hvězda uvedla na trh svůj třetí parfém- Killer Queen. Vůně je pojmenovaná podle písně od Fredyho Mercuryho Killer Queen. Celá voňavka na první pohled okouzlí. Má nezvyklý design ve tvaru diamantu.

První dojem ze samotného parfému byla silná a těžká vůně. Po chvíli se ale rozleží, odloží svoji těžkost a místo toho jí nahradí nevinná nasládlá vůně. Její svěží a jemné tóny jasmínu i květin střídá bergamot a pačula.

Díky úžasné kombinaci se stává nepřehlédnutelnou vůní na celý den a vydrží i večerní sprchu, takže její výdrž je špičková (tak proto má zakončení do špičky :)). Vůně je také intenzivní, ale ne příliš. Nepraští tě do nosu, jakmile kolem někoho projdeš, kdo jí bude navoněn, ale rozhodně se neztratí v davu.
Pár slov o mé osobnosti

21. listopadu 2013 v 18:35 | Bára Vacková |  Povídám..
Ahoj, všichni, co mě sledují už nějaký ten pátek o mě pár věcí ví, ale ovšem něčeho si možná nevšimli. Dneska tu je 8 bodů o mě.


1. Jsem hrozně tvrdohlavá (proto jsem ve znamení berana) a tím pádem si nenechám mluvit do svého života.
2. Jednou bych se chtěla věnovat chemii a výzkumu, a chtěla bych založit i svojí vlastní kosmetickou značku.
3. Jsem hodně impulzivní člověk. Často, když mě něco naštve, nezachovám si chladnou hlavu, ale začnu to řešit- v afektu. O půl hodiny později přemítám v hlavě a už bych danou situaci vyřešila jinak, nebo neřešila vůbec.
4. Nedokážu se vykašlat na jedinou osobu, kterou znám. Vždycky všem pomůžu, což se mi někdy docela vymstí.
5. Píšu svoji knihu- na formátu A5 mám už kolem 60-ti stran. Je to kniha u budoucnosti- Ten perfektní svět, zatím se ale její vývoj na pár měsíců zastavil.
6. Permanentně mám studené ruce, chodidla a nos. Nedávno jsem si všimla, že mám při spaní dokonce studené lokty.
7. Ráda experimentuji s jídlem. Kolínka s čokoládou? Toust s kuřecím masem na kari, šunkou, sýrem a švarcvaldskou šunkou? Lahůdka.
8. Už třetí rok řeším soutěž Eurorebus. Dokonce jsme se jednou v rámci školních tříd (3 zástupci) dostali do finálového kola s Českou spořitelnou, kde jsme bohužel skončili čtvrtí. Každoročně ale absolvujeme krajské kolo v Brně.


Taneční

17. listopadu 2013 v 16:16 | Bára Vacková |  Povídám..
Ahoj všem. Tak v pátek jsme měli první veřejnou prodlouženou a už nás čekají jenom asi 3lekce a věneček. Celkem to rychle uteklo, ale stojí to za to. Dokonce s děckama uvažujeme, že bysme šli na pokročilý taneční. Ale to se uvidí :D Na prodloužený to bylo celkem fajn, akorát že moji rodiče stáli u dveří a já s P. jsme vždycky dotančili přímo před něma :D Takže jsme prakticky byli pořád před nima, ale celkem nám to i šlo :)

Příští týden v úterý mě čeká poslední koncert Charlie Straight v Brně! Už se tam hrozně těším a jsem zvědavá, jaká bude atmosféra. Brzo se můžete těšit už na rozhovor s Richardem Krajčem, dneska jsem ho posílala ke schválení, tak snad během týdne by tu mohl být :)

To je tak oklikou vše, co je nového za uplynulý týden (aspoň doufám, že jsem nic nevynechala :D) No ještě minulý týden, když jsem jela na koncert Kryštofů, tak jsme byli celá třída a paralerka na geografické exkurzi v Králíkách. No, bylo hrozný počasí a málem jsem na tom vršku ulítla jakej byl vichr :D Do toho ještě pršelo, takže všichni byli úplně totálně promočený. Nakonec to ale nebylo tak hrozný, protože jsme nemuseli nic dělat, jelikož jsme měli měřit nějakým přístrojem hodnoty větru, teploty atd., ale vůbec to nešlo v tom počasí :D

A já mizím relaxovat, mějte se! :)Jak vytvořit rychlý účes pomocí žehličky Rowenta Respectissim Liss & Curl

12. listopadu 2013 v 18:09 | Bára Vacková |  Ostatní

Se žehličkou Rowenta Respectissim Liss & Curl jde dělat prakticky cokoliv. Těžší je někdy vymyslet konkrétní účes, který chci vytvořit. Tak co třeba nakombinovat vlny a rovné vlasy? V rychlonávodu ve formě fotek ti ukážu jak za pár minut můžeš mít krásný účes.

Ideálně se mi vlny dělají tak, že stranu žehličky s Pro Curling Systémem přiložím k hlavě, chytnu pramen vlasů a žehličku pootočím tak, aby se mi pramen kolem ní jednou obmotal a táhnu ji směrem od hlavy.

Tím dostanu krásně symetrický pramen, který dobře drží tvar. Prameny natáčím už od kořínků, aby vlny dole byly co největší.


Reportáž: Kapela Kryštof v Kotelně

10. listopadu 2013 v 20:31 | Bára Vacková |  Povídám..
(foto: Pavel Vrba)

Je 8. 11. cca 8:15 a v Litomyšlském klubu Kotelna se začíná něco dít. Na jeviště nastupují 4 pohlední kluci ze skupiny Airfare, kteří hrají jako předkapela na dnešním koncertu kapely Kryštof a musím uznat, že to byl další super hudební zážitek, perfektní angličtina a chytlavá melodie to vždycky ještě jistí. Společně s Airfare celá Kotelna Kryštofy přivítá na klubovou stage.

Se skupinou Kryštof začíná pravá klubová show. Červeno bílé konfety létají vzduchem. Reflektory proráží světlo a kolem 500 účastníků nadšeně skákají nebo se vlní do rytmu. Vzduchem se táhne skvělá atmosféra a stačí, aby Richard Krajčo, nadhodil název písničky, a dav lidí si jí prakticky dokáže odzpívat sám.

Na celé kapele je vidět, je že to baví. A koncerty dělají proto, že je to baví. Není nic horšího si jít poslechnout kapelu, která za dvě hodiny vypustí do publika jeden úsměv. Tady jsme neměli ani sekundu bez naplňujícího úsměvu všech členů kapely Kryštof. Většinou jste nevěděli, komu ten úsměv oplatit.


Natáčení vlasů se žehličkou Rowenta Respectissim Liss & Curl

6. listopadu 2013 v 17:04 | Bára Vacková |  Ostatní
Se žehličkou na vlasy Rowenta Respectissim Liss & Curl můžeš udělat prakticky cokoliv. Jemnou vlnku, nebo krásné kudrlinky? Pokud se něco nepovede, bez použití jiného výrobku znovu vyžehlit. Pomocník pro ty, kteří nevědí, co si udělat s vlasy jak na denní nošení, tak i na společenské večery. Skvěle se hodí na cestování, protož za pomocí jednoho výrobky můžeš stvořit krásné rovné vlasy bez jediné vlnky, nebo naopak krásné vlnité vlasy. Nebo to třeba nakombinovat?

Žehlička je vybavená technologií Straight optimizer, která vlasy dokonale vyžehlí i při nižších teplotách, než běžné žehličky. Zabraňuje také polámání vlasů a chrání jejich odolnost a dodává výsledný lesk. A opravdu, vlasy jsou po vyžehlení krásně hebké, nejde poznat, že před chvilkou byly přiklapnuté do keramické plochy, ne jako levné žehličky, které vlasy při žehlení viditelně vysušují a lámou tvé vlasy. Jelikož jsem já sama vlastnila jednu z nejlevnějších žehliček na vlasy, můžu potvrdit, že je to opravdu ohromný rozdíl. Jak výsledek v rovnosti, tak i výsledek v celkovém vzhledu vlasů.

Její Systém Pro Curling natočí vlasy snadno a rychle jedním tahem. A můžeš si s ní vytvořit spoustu stylů natočení, které budeš moci shlédnout v tomto článku.

Ve zkratce ti žehlička nabízí: jednoduchou práci, dlouhotrvající tvar, lesk vlasů, zabránění polámání vlasů. Pořád ti to nestačí? Tak koukni na vlnky, které s ní můžeš ve chvilce vytvořit.

Čím více budeš žehličku při vlnění otáčet, tím větší lokny získáš. Chce to akorát trochu trpělivosti, než přijdeš na to, jak žehličku správně otáčet, držet, ale poté už dosáhneš dokonalého výsledku, který si vlastně sama můžeš vytvořit (dle své libosti).


Rychlý a vynikající dort k narozeninám

2. listopadu 2013 v 17:33 | Bára Vacková |  Ostatní

Seběhlo se to nějak rychle a ty zítra vyrážíš na oslavu a nemáš ještě k tomu žádný dárek? Výborný dort to všechno jistí!

Co budeme potřebovat: Máslo, cukr krystal, vejce, hladká mouka, prášek do perníku, kakao, mléko, piškoty, smetana ke šlehání, 3ks hořké čokolády (čokoláda na vaření), lentilky na ozdobu

Na těsto (korpus):
· Máslo 150 g
· Cukr krystal 160 g
· Vejce 2 ks
· Hladká mouka 300 g
· Prášek do perníku 1ks
· Mléko 200 ml
· Kakao dle potřeby

1) Korpus budeme dělat na dvakrát. Ingredience smícháme a poté těsto rozdělíme na polovinu. Pokud opravdu nemáš moc času, sežeň si ještě jednu formu na pečení, abys mohla péct dva korpusy najednou. Těsto naplníme do předem vymazané formičky a pečeme v troubě na 180 °C přibližně 15 minut. Dávej si pozor, jestli tvoje trouba nepeče nerovnoměrně (může se stát, že korpus, který bude více vzadu, bude hotový dříve, tak ať se ti to nespálí!)