Prosinec 2013

Zdraví vlasů a správné žehlení

13. prosince 2013 v 20:16 | Bára Vacková |  Ostatní
Jak správně žehlit vlasy? Tak pokud si tuto otázku stále kladeš, je tu pro tebe pár užitečných rad pro její používání.

Krok č. 0: Výběr správné žehličky
Na toto se nesmí zapomínat. Špatný výběr může vlasy oslabit a taky poměrně rychle zničit. Nebylo by tedy špatné se podívat po žehličce, která by tvé vlasy ničila minimálně. Proto je dobré se zaměřit na různé parametry žehličky jako třeba žehlící povrch, tvůj typ vlasů, nastavitelná teplota atd. Například žehlička Rowenta SF7640 Respectissim Liss&Curl má speciální keramický povrch s mikročástečky, které chrání vlasy před poškozením a dodává mu i příslušný lesk. Patentovaný systém této žehličky vlas napne, čímž znásobí efekt narovnání i bez použití vysoké teploty.

Krok č. 1: Vysušené vlasy opatřené sprejem pro ochranu před teplem
Než začneme žehlit, je dobré se vyhýbat vlhkých či mokrých vlasů, proto raději i před použitím žehličky vlasy vyfoukej do sucha. Nejenže by na mokrých vlasech byl pouze krátkodobý efekt rovných vlasů, ale vlasy se i tímto způsobem více vysušují a poškozují. Toto platí i při použití ochranných sprejů. Vždy nastříkej na suché vlasy a nech znovu uschnout. Můžeš použít i různé olejové přípravky, které fungují jako lehčí ochrana před teplem a navíc dodá vlasům výsledný lesk. Po použití ochrany před teplem se na vlasech vytvoří filtr, který vlasům dodává vlhkost a chrání je před vysokou teplotou žehličky.Rozhovor se zpěvákem kapely Kryštof- Richardem Krajčem!

7. prosince 2013 v 17:27 | Bára Vacková |  Povídám..
Nervózně postávám před místním klubem a čekám, než kapela Kryštof dokončí zvukovou zkoušku. Poté mě totiž čeká rozhovor s jejím zpěvákem- Richardem Krajčem.
Celý rozhovor proběhl výborně. Richard Krajčo je skvělý, milý a velmi příjemný mladík, který se nenechal ovlivnit vysokou popularitou. Tak se pojď podívat, jak celý rozhovor probíhal! :)

1) Proč jste začali spolupracovat s Jaromírem Nohavicou?
S Jarkem pocházíme ze stejného kraje a on nám před dvanácti lety křtil naší první desku. A už tehdy jsme si řekli, že bychom spolu něco mohli nazpívat a až budu mít píseň, o které bych si myslel, že bychom jí mohli dělat spolu, ať se ozvu. Napsal jsem pak tedy Křídla z mýdla a Jarkovi se líbila a se spoluprácí souhlasil.

Richard Krajčo