Magazín líčení

Jak nosit oční linku?

12. října 2013 v 15:58 | Bára Vacková

Linky slouží k tomu, jak dosáhnout toho ideálního tvaru oka. Dá se s nimi upravit tvar a posazení očí, ale i vytvořit dojem hustších řas. Je to universál jak na den, tak i na večer.
A máme zde 4 možnosti: Tužka na oči je klasika. S ostrou tužkou uděláš krásné tenké linky, ale i večerní a výraznější líčení. Při vybírání používej testery a dej si pozor, aby byla tužka dostatečně měkká, ale aby se ani nerozmazávala.

Tužka v peru je vhodná pro začátečníky. Díky svému tvaru lehce padne do ruky a špičatý aplikátor umožňuje vytvoření jemných i výrazných linek. Jediná nevýhoda je ta, že s jedním tahem nedocílíte plně syté barvy. Funguje prostě jako klasická fixa.

Tekuté linky mají zase oproti těm ve fixu krásnou sytou barvu. Tekuté linky mají špičatý a přesný aplikátor a jsou ideální na nakreslení naprosto přesných a tenkých linek. Práce s nimi je ale náročnější a vyžadují pevnou ruku a trénink.

A poslední adept jsou gelové linky, které jsou poslední dobou nejprodávanější. Nanášejí se pomocí plochých štětců. Nakreslit linku není zase taková věda, jde to celkem snadno. Barvy jsou syté a linky se nerozmazávají. Na tenčí linku potřebuješ zase kapku cviku.

Jaké linky si vybrat se můžeš inspirovat ve článku: Velký souboj očních linek- http://krasna.nova.cz/clanek/baravackova/velky-souboj-ocnich-linek.html

Umělé řasy

28. prosince 2012 v 20:27 | Bára Vacková

Umělé řasy dneska využívá hodně mladých dívek. Jsou součástí jejich vizáže hlavně na plesy, akce, kde nejsou se svými řasami spokojeny.

Určitě všichni už viděli, jak právě umělé řasy vypadají. Není to žádná novinka. V dnešním světě existují i procedury, které ti zajistí krásné umělé řasy nejen na jeden večer. Po této vychytávce by tvé řasy sami neměly opadávat, pokud se o ně budeš starat podle rad odborníka a také, pokud právě daný odborník aplikuje kvalitní lepidlo na řasy (neměla by obsahovat ethyl akrylát). Při špatném výběru lash stylisty a také špatné péči a výběru lepidla by mohla odstartovat nepěkná alergie. Důležitou roli hraje právě kvalita. Tyto řasy vypadají přirozeně, nemusíte denně aplikovat řasenku, což je hodně vyhovující pro děvčata třeba na období léta. Nemusí se malovat a ani strachovat, že se jim řasenka rozpije, jakmile skočí do bazénu. Pokud se ale řasy chceš nadále hýčkat, budeš muset chodit cca každý měsíc na jejich doplnění. Při správné péči si řasy můžeš nechat prakticky tak dlouho, dokud tě neomrzí. Největší problém pro studentky tu budou peníze, za kvalitu si budeš muset připlatit.

Je báze pod make-up dobrá investice?

22. prosince 2012 v 12:29 | Bára Vacková

Podkladová báze (primer), každý tento název jistě slyšel. Možná se právě v tvoji sbírce kosmetiky nenachází, je to špatně, nebo je to jen nepotřebná věc?
Báze je většinou bezbarvá, gelovitá hmota a slouží k tomu, aby se tvoje pleť připravila na nanesení make-upu. S bází navíc zvýšíš odolnost tvého líčení. Báze je také super pomocník pro ty, kteří už mají nějaké vrásky. Báze jednoduše vyhladí tvoji pleť a připraví ji na make-up, který udrží déle naživu. Další výhoda je ta, že stahuje póry (pouze dočasně), které jsou poté méně viditelné. Dobře vybraná báze póry neucpává, a pokud je tvá pleť náchylnější na akné, dbej pozornosti na nápisu Oil free.

Existuje mnoho bází, nejenom na celý obličej. Existují oční báze pod stíny, dokonce báze pod rtěnku či řasenku. Oční stíny tak neblednou, neskladují se v ohybech očních víček, řasenka se nedrolí a nerozmazává a rtěnce prodloužíte její životnost. Dalším výhoda je, že barvy vypadají na podkladových bázích jasnější a výraznější, protože sjednotí barvu tvé pokožky. Je to jako, když na nehet nejdříve nanesete bílou podkladní barvu a až potom přelakováváte jasnou barvičkou, než když dáte tu zářivou barvu na přírodní nehet.

Magazín líčení 1. - Řasenky

13. října 2012 v 17:39 | Bára Vacková
Jen na začátek bych vám chtěla říct, že video snad bude a chtěla bych natočit My Perfect Imperfections - TAG, tak snad to nějak dopadne. Dneska vás čeká magazín líčení 1. - Řasenky.

Představím ti pár řasenek, respektivehlavně kartáčků a řeknu ti, na co je kartáček dobrý.

1. Hřebínkový kartáček


- Nevytváří objem ale krásně odděluje jednu řasu po druhé. Lehce se s ní dostaneš až ke kořínkům řas.

Lekce kosmetických štětců

9. září 2012 v 15:29 | Bára Vacková
Takže, dnešní lekce je ohledně štětců. Představím ti různé štětce a řeknu, k čemu vlastně jednotlivé štětce slouží.

Pudrovací štětec
- Větší objem štetce ti usnadní aplikaci pudru, protože stačí jednou přejet tvář a máš rovnoměrně nanesený pudr. Na pudr je rozhodně nevhodný štětec, který nemá velkou plochu. Nesjednotí to tak dobře a navíc, bude to trvat strašně dlouho!

kosmetický štětec Beauty Strokes

 
 

Reklama